czwartek, 1 października 2020 08:11

Koncert dla krakowskiego dziennikarza chorego na raka

Autor Marzena Gitler
Koncert dla krakowskiego dziennikarza chorego na raka

9 października w Studiu im. Romany Bobrowskiej odbędzie się koncert charytatywny dla Andrzeja Kukuczki, dziennikarza Radia Kraków. Wprawdzie ze zwzględu na epidemie udział wydarzeniu na żywo jest ograniczony do 40 osób, ale można w nim uczestniczyć na antenie Radia Kraków. Można też wesprzeć leczenie dziennikarza wpłacając środki na jego zbiórkę na stronie Fundacji Alivia.

Andrzej Kukuczka, dziennikarza Radia Kraków walczy z glejakiem - złośliwym nowotworem mózgu. W jego przypadku leczenie w Polsce nie jest dostępne. Jego terapii podjęła się klinika Immuno-Oncological Centre w Kolonii. Nie jest ono refundowane, a jest bardzo kosztowne.

Wspomóc go można wpłacając środki do jego skarbonki na stronie Fundacji Alivia. Darowiznę można przekazać bardzo łatwo i bardzo szybko, za pomocą płatności online, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu: wystarczy kliknąć „POMÓŻ” i dowolną kwotą zasilić skarbonkę.

Dzięki kilkuset Darczyńcom na leczenie Andrzeja Kukuczki udało się zebrać już 60 tysięcy złotych, ale nadal to jedynie 24% kwoty potrzebnej na kontynuowanie cyklu kosztownego, ale dającego szansę na skuteczną walkę z chorobą leczenia w Kolonii.

9 października o godz. 19.00 w Studiu im. Romany Bobrowskiej przy Al. J. Słowackiego 22 w Krakowie odbędzie się charytatywny koncert dedykowany dla chorego dziennikarza. Radio Kraków rozprowadza zaproszenia na wydarzenie. Zdobyć je można na antenie (ze względu na pandemię i wymogi bezpieczeństwa w koncercie może uczestniczyć maksymalnie 40 osób). Transmisja koncertu odbedzie się na antenie Radia Kraków.

Na scenie wystapią Antoni Krupa i Przyjaciele:

  • Zespół Voda: Radek Kopeć - gitara, wokal, Mikołaj Spendel - bas, Łukasz Piekarniak - perkusja
  • Duet Surreal Players: Magda Pluta - wiolonczela, Krystian Jaworz - fortepian
    Magda Bożyk z zespołem: Magda Bożyk - wokal, Piotr Hamowski - gitary, Radek Kopeć - bas bezprogowy, Michał Tincel - perkusja
  • Psychodelic Blues: Magda Bożyk - wokal, Antoni Krupa - wokal, gitara, Radek Kopeć - gitara, Grzegorz Piećko - gitara basowa, Kacper Piećko - perkusja
    Jarek Górski: wokal, gitara
  • Zespół Fresh Blood & Surreal Players: Antoni Krupa - wokal, gitara, Magda Bożyk - wokal, Magda Pluta - wiolonczela, Krystian Jaworz - fortepian, Radek Kopeć - gitara, Grzegorz Piećko - gitara basowa, Kacper Piećko - perkusja

inf. i foto: Radio Kraków

Kraków

Kraków - najnowsze informacje