czwartek, 22 kwietnia 2021 10:15

Koniec problemów z oddawaniem butelek. Ta sieć przyjmie wszystkie

Autor Tomasz Stępień
Koniec problemów z oddawaniem butelek. Ta sieć przyjmie wszystkie

Ta wiadomość z pewnością ucieszy tych, którzy nie wiedzą co począć z rosnącą stertą szklanych butelek po napojach. Problemy z ich oddaniem zna każdy – sklepy zazwyczaj przyjmują butelki tylko na wymianę, żądając przy tym okazania paragonu zakupu. Ale szykuje się przełom – czwartku, 22 kwietnia w ponad 250 hiper- i supermarketów Carrefour Polska będzie można oddawać butelki zwrotne po zakupionych wcześniej napojach, bez konieczności okazywania dowodów ich zakupu.

Datę na rozpoczęcie akcji Carrefour wybrał symboliczną - na 22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. I właśnie idea ochrony zasobów planety jest głównym motywem inicjatywy podjętej przez Carrefour i stanowi element długoterminowego programu "STOP Marnotrawstwu", w ramach którego sieć od 2013 roku realizuje w Polsce działania przeciwdziałające wszelkim formom marnowania zasobów naszej planety oraz aktywnie zachęca do włączania się w nie swoich klientów i partnerów biznesowych.

– Carrefour Polska jako firma odpowiedzialna społecznie, realizując swoją misję handlową, aktywnie działa również na rzecz ochrony środowiska naturalnego w naszym kraju. Wdrożenie inicjatywy odbioru butelek zwrotnych bez okazywania paragonu, to znaczący krok w rozwoju systemu kaucyjnego opakowań zwrotnych w Polsce – mówi Marek Lipka Dyrektor Handlowy i członek Zarządu Carrefour Polska. – Mamy nadzieję, że od tegorocznego Dnia Ziemi, wszyscy Polacy zamiast wyrzucać butelki zwrotne do pojemników ze szkłem, zaczną przynosić jej do sklepów Carrefour, przynosząc korzyści sobie i całej naszej planecie – dodaje Marek Lipka.

Jak będzie działał system oddawania butelek? Jak deklaruje sieć, wszystko ma się odbywać sprawnie i bezproblemowo. Od 22 kwietnia można oddawać butelki zwrotne po zakupionych wcześniej napojach, bez konieczności okazywania dowodów ich zakupu. Oddając butelki konsumenci otrzymają e-bony stanowiące zwrot pełnej kaucji, którymi będą mogli od razu zapłacić za kolejne zakupy.

System jest już sprawdzony - w połowie grudnia ubiegłego roku Carrefour testował jego działanie w Warszawie. W następnych miesiącach dołączały do niego kolejne sklepy i miasta. Obecnie butelki zwrotne można oddać we wszystkich hiper-i supermarketach Carrefour w Polsce bez względu na miejsce ich zakupu, a sieć planuje już, we współpracy ze swoimi franczyzobiorcami, włączenie do akcji całej sieci sklepów osiedlowych Carrefour Express oraz Globi.

fot: Carrefour

Ekologia - najnowsze informacje