czwartek, 7 listopada 2019 11:18

Koniec z Wavelo w Krakowie? Winne hulajnogi... [AKTUALIZACJA]

Autor Manuel Langer
Koniec z Wavelo w Krakowie? Winne hulajnogi... [AKTUALIZACJA]

Jak donosi Gazeta Wyborcza operator miejskiego roweru Wavelo, firma BikeU, wycofuje się z Krakowa. Wiceprezydent Krakowa, Andrzej Kulig, potwierdził, że w magistracie zostało złożone wypowiedzenie umowy przez operatora.

Przedstawiciele BikeU nie chcą wypowiadać się w tym temacie. Nieoficjalnie mówi się jednak o tym, że popularność elektrycznych hulajnóg mocno uderzyła w wyniki finansowe firmy. Rozwiązanie umowy ma nastąpić wraz z końcem bieżącego roku. Na tę chwilę nie wiadomo jeszcze kto zostanie nowym operatorem Wavelo i czy w ogóle znajdzie się chętna do tego firma. Nie jest także wykluczone, ze BikeU i magistrat dojdą do nowego porozumienia, które zapewni operatorowi korzystniejsze warunki. Reala i całkiem prawdopodobna wydaje się jednak także sytuacja, w której przez co najmniej parę miesięcy w Krakowie nie będzie miejskich rowerów.


[AKTUALIZACJA]

Przed chwila otrzymaliśmy od BikeU oficjalne pismo potwierdzające wypowiedzenie umowy i prowadzenie rozmów z przedstawicielami miasta nad dalszą ewentualną współpracą:

Oświadczenie

W dniu 25 października2019r.spółka BikeU złożyła do Urzędu Miasta Krakowa pismo wypowiadające umowę na prowadzenie systemu wypożyczalni rowerów Wavelo.Aktualnie trwają rozmowy z przedstawicielami Miasta, które mają na celu znalezienie nowych rozwiązań dla Zamawiającego, dotyczących przyszłości systemu rowerów miejskich w Krakowie. BikeU jest spółką obecną w polskich miastach od 2014 roku, w których prowadzi projekty bikesharing (m. in. Szczecin, Bydgoszcz, Bielsko-Biała, Toruń,Łomża). Od 2016 roku BikeU jest operatorem sytemu rowerów miejskich Wavelo.

Z poważaniem

Albert Wójtowicz

Dyrektor Operacyjny Projektu Wavelo

Foto: Wikimedia, Mach240390 (https://pl.wikipedia.org/wiki/Wavelo#/media/Plik:RowerZSystemu%E2%80%9EWavelo%E2%80%9D-POL,_Krak%C3%B3w.jpg)

Kraków - najnowsze informacje