czwartek, 22 października 2020 14:23

Kraków. NFZ uruchomił siódmy punkt pobierania wymazów. Jak się zapisać?

Autor Marzena Gitler
Kraków. NFZ uruchomił siódmy punkt pobierania wymazów. Jak się zapisać?

W Krakowie ruszył dziś (22 października) siódmy punkt pobierania wymazów do testów w kierunku koronawirusa. Bedzie funkcjonował przy ul. W. E. Radzikowskiego 99.

Nowy punkt, który uruchomiono w pobliżu skrzyżowania ul. Radzikowskiego i ul. Armii Krajowej, rozpoczął pracę dziś o godz. 16.00. Będzie działał od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 – 20.00, w soboty i niedziele od 15.00 do 20.00.

Na dzień 22 października br. w Małopolsce działają 33 punkty pobrań - przypomina krakowski oddział NFZ.

23 października ruszą kolejne 2 punkty w Krakowie (przy ul. Kijowskiej 12 i ul. 29 listopada 178) i w Skawinie przy ul. Władysława Sikorskiego 24. Do końca tygodnia uruchomiony zostanie drugi punkt pobrań w Nowym Sączu.

Przypominamy, że wczoraj został otwarty punkt pobierania wymazów do testów w kierunku koronawirusa w Tarnowie.

Lista punktów pobrań w Małopolsce nie jest zamknięta, a w Małopolskim Oddziale Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia trwają intensywne prace nad uruchomieniem kolejnych takich miejsc. By ułatwić pacjentom wykonywanie testów, systematycznie jest również wydłużany czas pracy istniejących już punktów pobrań.

W punktach poboru wymazów test na koronawirusa mogą wykonać osoby, które otrzymały zlecenie na tego typu badanie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej oraz przyszli kuracjusze – przed zaplanowanym wyjazdem do sanatorium. Test jest bezpłatny, a jego wykonanie finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.

Wszystkie punkty pobrań są czynne od poniedziałku do niedzieli, w określonych godzinach. Obowiązuje w nich rejestracja. Przed zgłoszeniem się do punktu należy umówić się telefonicznie, a na badanie zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem i numerem PESEL. Osoby, które posiadają swoje Internetowe Konto Pacjenta, wynik testu mogą sprawdzić za jego pośrednictwem. Dostęp do tej informacji ma również lekarz zlecający badanie.

Informacje na temat adresów, telefonów i  godzin działania punktów pobrań są codziennie aktualizowane na stronie Małopolskiego OW NFZ www.nfz-krakow.pl oraz stronie pacjent.gov.pl. Potrzebne informacje można uzyskać również dzwoniąc pod numer Telefonicznej Informacji Pacjenta 800 190 590.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje