niedziela, 14 maja 2023 07:17

Kraków. Debata o roli Kościoła w państwie na wiślanej barce

Autor Marzena Gitler
Kraków. Debata o roli Kościoła w państwie na wiślanej barce

Dziś o godz. 16 na Barce Wiślany Ogród przy Bulwarze Czerwińskim w Krakowie spotkają się przedstawiciele sześciu opozycyjnych partii aby porozmawiać o roli Kościoła w Państwie. Spotkanie, które organizuje Komitet Obrony Demokracji jest otwarte.

Tematem dyskusji będzie rozdział Państwa od Kościoła. "Jaki powinien być? Czy taki, jak zapisany w obowiązującym konkordacie? Czy jest on przestrzegany? Czy Państwo powinno być świeckie? A może tylko neutralne? Czy religia powinna wyjść ze szkół? Jak powinno wyglądać (jeśli w ogóle powinno istnieć) finansowe wsparcie kościołów przez Państwo?" - zapowiadają organizatorzy.

W najbliższą niedzielę pierwsza z debat programowych zainicjowanego w marcu cyklu dyskusji małopolskiej opozycji. I...

Opublikowany przez KOD Małopolskie Czwartek, 11 maja 2023

Udział w spotkaniu potwierdziły wszystkie partie prodemokratycznej opozycji parlamentarnej. Przy jednym stole spotkają się Elżbieta Bińczycka (UED), Piotr Gąsiorowski (Polska2050), Maciej Gdula (Nowa Lewica), Dorota Guzik (Zieloni), Aleksandra Owca (Razem) i Marek Sowa (PO). Spotkanie poprowadzi Ewelina Pytel z Komitetu Obrony Demokracji i Jacek Niedźwiedzki z Krakowskiego Klubu Obywatelskiego.

To pierwsza z debat programowych zainicjowanego w marcu cyklu dyskusji małopolskiej opozycji.

fot. Pixabay

Kraków

Kraków - najnowsze informacje