poniedziałek, 24 maja 2021 12:26

Kraków. Juwenalia znów odwołane. Kiedy się odbędą?

Autor Marzena Gitler
Kraków. Juwenalia znów odwołane. Kiedy się odbędą?

Już po raz kolejny w Krakowie nie odbędą się tradycyjne majowe juwenalia. Organizatorzy poinformowali o odwołaniu wydarzenia i przełożeniu go dopiero na przyszły rok.

Juwenalia, wydarzenie, które było ulubioną imprezą akademickiego miasta, odwołano już po raz trzeci z rzędu. W ubiegłym roku zaplanowane na 18-24 maja studenckie święto zostało przełożone na 24- 27 września, a potem w ogóle odwołane.

"Pomimo wielkich chęci oraz olbrzymiej ilości wykonanej przez nas pracy, pandemia COVID-19 poddała weryfikacji wszystko, co do tej pory udało nam się stworzyć. W związku z coraz to nowymi rekordami zachorowań w naszym kraju, nie jesteśmy w stanie przygotować festiwalu w sposób dla nas satysfakcjonujący, a przede wszystkim - bezpieczny dla każdej uczestniczącej w nim osoby - napisali pod koniec sierpnia organizatorzy. - Od kwietnia poczyniliśmy mnóstwo działań, które miały w jak największym stopniu przekierować majowe inicjatywy na wrzesień. Byliśmy też gotowi na to, aby całe wydarzenie odbyło się w zbliżonej formule. Niestety, nie wszystko zależy od nas.
Do tej pory Juwenalia w Krakowie nie odbyły się tylko w 1981 roku i ze smutkiem oficjalnie informujemy, że kolejną edycją, która nie dojdzie do skutku będzie właśnie ta tegoroczna."

Tegoroczne juwenalia miały odbyć się maju tego roku. Niestety, kolejny raz ich nie będzie. Dziś ukazał się komunikat odwołujący tak lubiane wydarzenie. "W rozpoczynającym się właśnie tygodniu normalnie nie myślelibyśmy o zajęciach i obowiązkach, każdy z nas żyłby już tylko nimi! Juwenaliami. To właśnie jutro rozpoczęlibyśmy tydzień największego święta studentów.

Choć z reguły deszczowe, zawsze napawały nas radością i imprezowym nastrojem. Tym razem niestety nie możemy w kaloszach i pelerynie przeciwdeszczowej bujać się pod sceną w rytm melodii największych polskich artystów czy też przejść w kolorowych strojach krakowskiego rynku.

Wiemy, że tak jak my, bardzo ubolewacie nad brakiem tego czasu relaksu i zabawy, w końcu to najlepsze dni studiowania...

Jako organizatorzy Juwenaliów Krako(w)skich łączymy się z Wami w bólu i gwarantujemy, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby zobaczyć się z Wami już w następnym roku."

Gdzie te Juwenalia? W rozpoczynającym się właśnie tygodniu normalnie nie myślelibyśmy o zajęciach i obowiązkach, każdy...

Opublikowany przez Juwenalia Krakowskie Poniedziałek, 24 maja 2021

Warto przypomnieć, że studenci nadal uczą się online i wielu z nich w ogóle nie przyjechało do Krakowa. Jednak szkoda, że przy tak dużym spadku zakażeń, jak obecnie (dziś w całej Małopolsce odnotowano to zaledwie 47 nowych przypadków - najniższy wynik od lica 2020) odwołana jest kolejna duża impreza kulturalna w Krakowie.

foto: arch. Fb. Juwenalia Krakowskie

Kraków

Kraków - najnowsze informacje