wtorek, 12 stycznia 2021 15:50

Kraków. Kolejna restauracja otworzyła się dla gości

Autor Marzena Gitler
Kraków. Kolejna restauracja otworzyła się dla gości

Do akcji #OtwieraMy dołączyła Restauracja Tesone w Krakowie. O otwarciu dla gości pomimo obowiązujących obostrzeń poinformowała 8 stycznia na Facebooku.

"Dziś ruszamy z przytupem" - zapowiedziała restauracja.

🍕🔥📢 Dziś ruszamy z przytupem ❗ Pizze dla dzieci na półkolonie w ilości hmmm 😀🍕🍕🍕 Oj dzieje się ❗❗ 🦐🦐🦐 A że dziś...

Opublikowany przez Restauracja Tesone Piątek, 8 stycznia 2021

Dwa dni później wrzuciła film, który pokazuje pełną salę, choć  nie do końca wiadomo, czy zrobiony był w tym roku.

📽 Tytuł Filmu ,, Dzień normalność " 🤔 Jak myślicie, z kiedy to jest ??😎 ➡️ Rok temu ??? ➡️ A może wczoraj ??? ☎️ Rezerwacje stolików pod nr tel 5️⃣3️⃣0️⃣ 5️⃣3️⃣0️⃣ 5️⃣3️⃣3️⃣ #zjedzwrestauracji #restauracja #Tesone #pysznejedzenie #delivery #Lunch #ruczaj #krakow #smak #dziejesie #neapolitańskie #pizza #piecopalanydrewnem #obiad #klimat #tester #jakość

Opublikowany przez Restauracja Tesone Niedziela, 10 stycznia 2021

To kolejna krakowska firma, która otworzyła swój lokal dla klientów, pomimo rządowych obostrzeń. Taką decyzje podjęła m.in. Krakowska restauracja „Wesołe gary”, która jak ponformowali właściciele, przez lockdown znalazła się na skraju upadłości.

Krakowska restauracja otwiera lokal mimo zakazu! „Co mieliśmy już daliśmy, dłużej nie wytrzymamy”
Kolejne lokale w Małopolsce buntują się i, mimo obowiązujących obostrzeń, zapowiadają otwarcie. Decyzję tego typu podjęła właśnie jedna z restauracji w Nowej Hucie. Lokal będzie otwarty dla testerów jedzenia. Krakowska [/informacje/krakow] restauracja „Wesołe gary”, jak informują właściciele lokal…

Nad decyzją o otwarciu zastanawiają się też inne branże. Podstawę do takiego działania dał wyrok Sądu w Opolu, który stwierdził, że zakazy wydane w rządowych rozporządzeniach nie mają podstawy ustawowej i są przez to niezgodne z prawem. Piszemy o tym tu:

Początek buntu zamkniętych branż? „Musimy ratować się sami”
Centrum Rozrywki Laser Factory z Zamościa ma dość zakazów narodowej kwarantanny i wznawia działalność. – Musimy ratować się sami. Od państwa nie dostaliśmy ani złotówki – pisze właściciel. Czy za nimi pójdą inne firmy? Rząd do 17 stycznia 2021 r. przedłużył „etap odpowiedzialności”, podczas któreg…

zobacz też:

Krakowska firma ma dość zamknięcia branży. Otworzy działalność?
Krakowskie centrum rozrywki Zoltar Park rozważa wznowienie działalności, pomimo decyzji rządu o zamknięciu branży. Powołuje się na precedensowy wyrok Sądu w Opolu. O co chodzi?
Małopolska. W grudniu tylko dwie decyzje o ukaraniu od sanepidu, a i tak można się od nich odwołać
Od 28 grudnia pomimo spadku nowych zakażeń w Polsce, obowiązują dodatkowe obostrzenia. Ile w związku z tym wniosków o ukaranie trafiło od policji do małopolskiego sanepidu? Sprawdzamy.
“Rząd nas oszukał”. O problemach krakowskich restauratorów rozmawiamy z Przemysławem Husem, właścicielem Ministerstwa Tajemnic
Krakowscy restauratorzy borykają się z locdownem. Czy mogą liczyć na pomoc? Czy udało im się przetrwać? O problemach branży rozmawiamy z Przemysławem Husem, właścicielem kilku lokali gastronomicznych w Krakowie.
Kraków

Kraków - najnowsze informacje