poniedziałek, 12 października 2020 13:16

Kraków. Od jutra kontrole w autobusach i tramwajach. Sprawdzą, czy nosisz maseczkę

Autor Marzena Gitler
Kraków. Od jutra kontrole w autobusach i tramwajach. Sprawdzą, czy nosisz maseczkę

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie oraz inspektorzy ruchu MPK SA znów będą kontrolować w tramwajach i autobusach stosowanie się do obowiązku zakrywania ust i nosa.

MPK SA o konieczności zakrywania ust i nosa cały czas przypomina wyświetlając informacje w monitorach zamontowanych w pojazdach (w tramwajach, które nie są w nie wyposażone zostały zamontowane specjalne naklejki przy drzwiach) oraz emitując głosowe komunikaty. Niestety cześć osób podróżując tramwajami i autobusami nie stosuje się to tego obowiązku i naraża współpasażerów na ryzyko zarażenia SARS-CoV-2. Dlatego na wniosek pasażerów, którzy martwią się o swoje bezpieczeństwo, w tramwajach i autobusach znów pojawią się patrole policji i inspektorów ruchu MPK SA - informuje spółka.

MPK SA w Krakowie zapewnia, że w trosce o bezpieczeństwo pasażerów, klientów i pracowników każdego dnia wszystkie pojazdy są dokładnie dezynfekowane, a prowadzący samodzielnie otwierają drzwi na każdym przystanku. W pojazdach cały czas są także wydzielone strefy bezpieczeństwa w rejonie kabiny, która oddziela prowadzących i pasażerów.

Podczas poprzedniej akcji, którą inspektorzy ruchu MPK SA prowadzili wspólnie z policjantami, ponad 600 osób zostało upomnianych za nieprawidłowo założoną maseczkę. Tym razem policja zapowiada "zero tolerancji dla nieprzestrzegania obostrzeń".

Wspólne kontrole rozpoczną się już we wtorek, 13 października i potrwają do poniedziałku, 19 października.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje