sobota, 24 września 2022 10:54

Kraków. Pirat drogowy pędził ulicami miasta. Złapał go Pinokio

Autor Marzena Gitler
Kraków. Pirat drogowy pędził ulicami miasta. Złapał go Pinokio

Ignorował sygnały dźwiękowe i świetlne wzywające go do zatrzymania, przejeżdżał przez skrzyżowania na czerwonym świetle, jechał pod prąd, pędził przez stację benzynową. Policyjny pies pomógł wytropić i zatrzymać pirata drogowego, który pędził przez Nową Hutę.

Kierowcę, który 10 września ok. godz. 22 przejechał peugeotem przez skrzyżowanie na czerwonym świetle w Nowej Hucie, zauważyli policjanci z drogówki. Mundurowi nakazali kierującemu zjechać na pobocze. Ten na początku zatrzymał pojazd, ale potem, gdy jeden z funkcjonariuszy zbliżał się do jego auta, gwałtownie ruszył i odjechał. Policjanci ruszyli za nim.

Kierowca ignorował sygnały dźwiękowe i świetlne wzywające go do zatrzymania, przejeżdżał przez skrzyżowania na czerwonym świetle, jechał pod prąd, pędził przez stację benzynową. Kiedy wjechał na ulicę Stella-Sawickiego zwolnił, a potem nagle wyskoczył z jadącego pojazdu, zeskoczył z wysokiego pobocza i wpadł w krzaki. Peugeot bez kierującego przejechał jeszcze kilkadziesiąt metrów i zatrzymał się na krawężniku.

Policjanci drogówki ruszyli za nim pieszo, ale w ciemności i gęstej roślinności szybko zgubili trop. Wtedy na pomoc wezwano przewodnika z psem Pinokio. Pies podjął trop i pokonując skarpę i zarośla doprowadził do ukrytego w zaroślach 30 metrów dalej kierowcy.

Przewodnik z psem Pinokio wytropił pirata drogowego - fot. KWP Kraków

Mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że ma ponad 1,5 promila alkoholu we krwi. W jego krwi wykryto też narkotyki. Zapytany o personalia kilkakrotnie podawał mundurowym nieprawdziwe dane. Kiedy w końcu przedstawił się swoim imieniem i nazwiskiem, okazało się, że 50-latek, nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz odpowie za szereg przewinień, do których doprowadził w czasie niebezpiecznego rajdu ulicami Krakowa. Grozi mu nawet do 15 lat więzienia i kara ograniczenia wolności albo 1500 zł grzywny.

Funkcjonariusze zatrzymali też dowód rejestracyjny uszkodzonego peugeota, który został odholowany na policyjny parking.

Sprawą mężczyzny zajmują się policjanci z Komisariatu Policji VII w Krakowie.

fot. Pixabay.com/ KWP Kraków

Kraków

Kraków - najnowsze informacje