wtorek, 30 listopada 2021 09:00

Kraków. Problem z dojazdem do szkoły w Nowej Hucie. 9 przystanków bez autobusów

Autor Marzena Gitler
Kraków. Problem z dojazdem do szkoły w Nowej Hucie. 9 przystanków bez autobusów

Przez dwa dni przez kilka godzin zamknięta dla ruchu będzie ulica Drożyska na terenie Nowej Huty. Kierowców czekają objazdy, a pasażerów zmiany trasy autobusów. To duży problem, bo przy tej ulicy jest szkoła.

We wtorek i środę, 30 listopada i 1 grudnia przez kilka godzin zamknięta dla ruchu będzie ulica Drożyska łącząca Wolicę i Wyciąże na terenie Nowej Huty. Jak informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa przeprowadzona zostanie tam awaryjna wymiana nawierzchni. To duży problem, bo to trasa do Szkoły Podstawowej nr 142 im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie.

Remont Drożyska. Co z dojazdem do szkoły?

Prace na ul. Drożyska prowadzone będą na odcinku od skrzyżowania z ul. Siejówka do Szkoły Podstawowej nr 142. Na szczęście prace prowadzone będą tylko przez kilka godzin. Wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni oraz wyremontowane pobocze. Ekipy remontowe najpierw frezowały drogę, a we wtorek i środę (30 listopada i 1 grudnia) położą nową nawierzchnię.

W te dni w godz. od ok. 8.30 do 16.00 droga będzie całkowicie zamknięta dla ruchu pojazdów, a dojazd do szkoły będzie możliwy będzie jedynie od strony ul. Brzeskiej.

9 przystanków bez autobusów

Z powodu wymiany nawierzchni autobusy nie będą kursować na ponad czterokilometrowy odcinku ul. Drożyska i Wyciąskiej. Wszystkie przystanki na trasie od przystanku „Wyciąże Sklep”  do przystanku „Wolica Kościół”, pozostaną bez obsługi. To w sumie aż 9 przystanków.  ZDMK zaznacza jednak, że termin i czas prac może ulec zmianie. Wszystko zależy, czy pozwolą na nie sprzyjające warunki atmosferyczne. Koszt prac to ok. 1,1 mln zł.

Remont Drożyska - zmiany w komunikacji autobusowej

Podczas remontu swoje trasy zmienią trzy linie autobusowe - nr 111, 161 i 211, które pojada trasa zastępczą przez ulice Brzeską i Igołomską:

  • nr 111 będzie kursować po trasie: „Pleszów” – ul. Igołomska, ul. Jeziorko, przystanek „Ruszcza”, ul. Jeziorko, ul. Igołomska, ul. Brzeska, przystanek „Wolica Most”, ul. Brzeska, ul. Igołomska – „Pleszów”
  • nr 161 będzie kursować po trasie: „Pleszów” – ul. Igołomska, ul. Brzeska, przystanek „Wolica Most”, ul. Brzeska, ul. Igołomska, ul. Jeziorko, przystanek „Ruszcza”, ul. Jeziorko, ul. Igołomska – „Pleszów”
  • nr 211 w obu kierunkach będzie kursować po trasie: „Kombinat” – ... – przystanek „Wyciąże”, ul. Igołomska, ul. Brzeska, przystanek „Wolica Most” – ... – „Chobot Leśniczówka”.
  • Rozkłady jazdy nie zostaną zmienione.

fot. Screen Google Street View

Kraków

Kraków - najnowsze informacje