wtorek, 25 maja 2021 10:28

Kraków. Problemy z dostawą szczepionki. Trzy punkty odwołują szczepienia

Autor Marzena Gitler
Kraków. Problemy z dostawą szczepionki. Trzy punkty odwołują szczepienia

Trzy punkty, prowadzone przez Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie odwołują szczepienia zaplanowane na 24, 25 i 26 maja. Powodem jest brak dostaw preparatu Moderny.

O odwołaniu zaplanowanych szczepień poinformował dopiero dziś Urząd Miasta Krakowa. Powodem wstrzymania szczepień w trzech miejskich punktach jest brak dostaw szczepionek firmy Moderna z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

W związku z tym Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie zostało zmuszone do odwołania części zaplanowanych na wczoraj, 24 maja, szczepień tym preparatem. Natomiast całkowicie odwołano szczepienia tą szczepionką zaplanowane na wtorek, 25 maja i środę, 26 maja w trzech punktach szczepień.

Nie wiadomo też jak będzie ze szczepieniami w kolejnych dniach. "Informacje na temat realizacji szczepień zaplanowanych w kolejnych dniach, tj. 27 i 28 maja, będą podawane na bieżąco" - poinformowało miasto.

Chodzi placówki przy ul. Wielickiej 267 w Miejskim Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie, przy ul. Podchorążych 3 w hali Sportowej WKS Wawel oraz przy ul. Stanisława Lema 7 w TAURON Arenie Kraków.

Z osobami, które były zapisane na szczepienie w tym terminie, skontaktować się mają pracownicy tych punktów szczepień, aby umówić nową datę szczepienia.

Wszelkie informacje o szczepieniach udzielane są bezpośrednio pod numerem telefonów Punktów Szczepień Powszechnych:

  • Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie: 12 446 75 27
  • Hala Sportowa  WKS Wawel: 12 637 27 91
  • TAURON Arena Kraków: 12 349 15 00
Kraków

Kraków - najnowsze informacje