piątek, 9 lipca 2021 07:22

Kraków. Szczepienia przeciw COVID w autobusie. W weekend dwa dodatkowe punkty

Autor Marzena Gitler
Kraków. Szczepienia przeciw COVID w autobusie. W weekend dwa dodatkowe punkty

Już w najbliższy weekend, 10 i 11 lipca, odbędzie się kolejna wakacyjna akcja szczepień przeciw COVID-19. Tym razem wszyscy chętni mogą skorzystać ze szczepień w dwóch punktach Krakowa, w tym w specjalnym autobusie. Akcja #KRAKÓWSZCZEPI potrwa do końca wakacji.

Dodatkowy punkt zostanie uruchomiony na terenie Klubu Sportowego Bieżanowianka przy ulicy Wojciecha Lipowskiego 5. Tu akcja szczepień 10 i 11 lipca br. zostanie przeprowadzona w dostosowanym do tego celu elektrycznym autobusie MPK S.A., w godzinach od 9.00–15.00. W tym punkcie na mieszkańców czekać będzie każdego dnia 100 jednodawkowych szczepionek firmy Johnson & Johnson.

Kolejny weekendowy punkt szczepień będzie funkcjonował przy Nowohuckim Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232. W godzinach od 8.00 – 20.00  na mieszkańców czekać będzie każdego dnia 200 jednodawkowych szczepionek firmy Johnson & Johnson.

Dodatkowo w każdym z punktów zainteresowani mogą także zaszczepić się preparatem firmy Pfizer.

Warto dodać, że akcja wakacyjnych szczepień #KRAKÓWSZCZEPI potrwa przez całe wakacje. W poprzedni weekend ze szczepień w Krakowie na Małym Rynku skorzystało w sumie 346 osób. W deszczową sobotę, 3 lipca z możliwości zaszczepienia w plenerze skorzystało 112 osób, natomiast w niedzielę frekwencja wzrosła dwukrotnie i szczepionki otrzymały 234 osoby.

W kolejnych tygodniach na ulicach mobilne punkty szczepień pojawią się w kolejnych lokalizacjach. Namioty, w których będzie można zaszczepić się w weekend pojawią się:

  • 17 i 18 lipca w Nowohuckim Centrum Kultury
  • 24 i 25 lipca na Małym Rynku
  • w każdy weekend sierpnia - w Parku Jordana.
szczepienia Kraków mobilne punkty szczepień koronawirus J&J
Koronawirus. Mobilne punkty szczepień w Krakowie - graf. krakow.pl

Mobilne punkty szczepień w autobusie MPK będą czekać na chętnych do zaszczepienia:

  • 17-18 lipca przy KS Wanda
  • 24 i 25 lipca przy OSiR Kolna
  • 31 lipca i 1 sierpnia przy KS Prądniczanka (osiedle)
  • 7 i 8 sierpnia przy COM COM Zone Nowa Huta
  • 14 i 15 sierpnia przy Hali Stulecia Cracovii
  • 21 i 22 sierpnia przy Hali Stulecia Cracovii
  • 28 i 29 sierpnia przy KS Nadwiślan
koronawirus szczepienia Kraków mobilne punkty J&J
Koronawirus. Mobilne punkty szczepień w Krakowie w autobusie - graf. krakow.pl

W akcji szczepień mobilnych mogą uczestniczyć osoby dorosłe, posiadające e-skierowanie. Na szczepienie nie trzeba się rejestrować – wystarczy wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem lub zgłosić się z uzupełnionym kwestionariuszem za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta.

Szczepienia są wykonywane wyłącznie przez osoby wyspecjalizowane i uprawnione, a przed dokonaniem szczepienia pacjent przechodzi standardową kwalifikację.

Warto dodać, że miasto pamięta też o osobach, które nie mogą dotrzeć na szczepienia.

foto: unsplash

Kraków

Kraków - najnowsze informacje