czwartek, 11 lutego 2021 05:01

Kraków. Teatry znów otwarte. Co warto zobaczyć?

Autor Marzena Gitler
Kraków. Teatry znów otwarte. Co warto zobaczyć?

Od 12 lutego krakowskie teatry znów zapraszają do swoich siedzib na spektakle i koncerty, wśród których znajdziemy wiele atrakcyjnych propozycji i odłożonych premier.

Co krakowskie teatry i orkiestry proponują publiczności powracającej na widownię?

Prawdziwym hitem rozpocznie działalność Krakowski Teatr Variete. Już w najbliższy weekend, 13 i 14 lutego zaprezentuje polską prapremierę musicalu „Pretty Woman the Musical”. Premiera spektaklu była już kilkakrotnie przekładana z powodu pandemii. Teraz w końcu będzie można ją obejrzeć na scenie.

WAŻNY KOMUNIKAT📣 Drodzy Widzowie! Zgodnie z piątkową zapowiedzią i w nawiązaniu do informacji dotyczącej czasowego...

Opublikowany przez Krakowski Teatr VARIETE Poniedziałek, 8 lutego 2021

Więcej o spektaklu w wydarzeniu:  

Pretty Woman - The Musical - polska prapremiera!
Polska prapremiera: PRETTY WOMAN - THE MUSICAL 28 listopada 2020 r. godz. 18:00 Scenariusz: Garry Marshall i J. F. Lawton Muzyka i teksty: Bryan Adams i Jim Vallance Na podstawie filmu studia Touchstone Pictures według scenariusza J. F. Lawtona Wystawiane według aranżacji Music Theatre Internationa…

W lutym będziemy mogli zobaczyć także inną propozycję teatru – spektakl „Chicago”.

Teatr Groteska planuje wznowić spektakle weekendowe dla najmłodszych widzów. Jednym z nich jest sztuka „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”. Spektakl w reżyserii Lecha Walickiego, którego premiera odbyła się pod koniec września, będzie można ponownie zobaczyć w sobotę i niedzielę 20 i 21 lutego 2021.

Niesamowite przygody... 20 i 21 lutego

Nadszedł długo oczekiwany moment i „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” wracają na scenę! Spektakl w reżyserii Lecha Walickiego, którego premiera odbyła się pod koniec września będzie można ponownie zobaczyć w sobotę i niedzielę 20 i 21 lutego 2021! Spektakle zostaną zaprezentowane zgodnie z obowiązującymi zaleceniami i zasadami bezpieczeństwa. Na każdy z nich mamy tylko 50% miejsc, a bilety można kupić online lub w kasie teatru. Wszystkich, którzy chcą wykorzystać dobrze czas, czekając na nasze spektakle (i nie tylko) mamy wielki konkurs skarpetkowy „Skarpetki w akcji”! Przypominamy, że tylko do niedzieli 14 lutego można wysyłać do nas swoje etiudy teatralne opowiadające o przygodach skarpetek! Więcej informacji: www.groteska.pl

Opublikowany przez Teatr Groteska Wtorek, 9 lutego 2021

Od 15 lutego teatr zamierza kontynuować wyjazdy do placówek przedszkolnych z przedstawieniami #groteskawdrodze. W ramach tej akcji przedszkolaki będą mogły zobaczyć prezentację wierszy z kanonu polskiej poezji klasycznej dla najmłodszych oraz form lalkowych i maskowych reprezentujących podstawowe, klasyczne techniki teatru lalek. Spektakle można oglądać również online w ramach akcji "Spektakl z klasą".

SPEKTAKL Z KLASĄ! Ferie zimowe już za nami! Ale powrót do szkoły nie musi być trudny (i nudny!) – czas na SPEKTAKL Z...

Opublikowany przez Teatr Groteska Poniedziałek, 1 lutego 2021

Krakowski Teatr Scena STU planuje wznowić działalność artystyczną spektaklem „Trzy siostry” w reż. K. Jasińskiego, który zostanie zaprezentowany 18, 19, 20 i 21 lutego. Teatr zaopatrzył się w dwa generatory ozonu, które posłużą do oczyszczania i dezynfekcji sali po każdym spektaklu.

Krzysztof Jasiński opuścił już śnieżne Mazury, by doglądać ostatnich przedpremierowych szlifów. Oto komunikat specjalnie dla Państwa, my tylko dodajemy: OSTATNIE miejsca na „Trzy Siostry” w STU. 18, 19, 20, 21 Lutego. bilety.scenastu.pl Spotkajmy się nareszcie!

Opublikowany przez Teatr Stu Poniedziałek, 8 lutego 2021

Od 19 do 21 lutego Teatr Łaźnia Nowa zaprasza do swojej siedziby na spektakl „Lem vs P. K. Dick” (tekst i reżyseria: Mateusz Pakuła), oparty na biografii i twórczości dwóch gigantów literatury, pionierów science-fiction: Stanisława Lema – geniusza polskiej science-fiction, i Philipa K. Dicka – wizjonera, niekwestionowanego króla fantastyki światowej.

Udanego roku Lema! Na przykład ze spektaklem "Lem vs. P.K. Dick", na który zapraszamy na żywo 19-20-21 lutego 2021. Bilety: bilety.laznianowa.pl

Opublikowany przez Teatr Łaźnia Nowa Poniedziałek, 8 lutego 2021

Spektakl jest jednocześnie dostępny on-line na platformie PLAY Kraków.

Tydzień później, w dniach 27-28 lutego oraz 1 marca zespół Łaźni Nowej wystawi „Autobiografię na wszelki wypadek" (tekst i reżyseria: Michał Buszewicz). Bazując na fragmentach własnej biografii i materiałach dokumentalnych z życia ojca i dziadka, Michał Buszewicz tworzy na scenie swój na poły fikcyjny życiorys – od narodzin aż po projektowaną śmierć. Trudno rozstrzygnąć, co w tej historii jest zmyślone, a co prawdziwe; co zapożyczone, a co przeżyte. Będą to pierwsze pokazy spektaklu z publicznością – premiera odbyła się 6 grudnia 2020 r. w formie streamingu.

Teatr Ludowy 20 i 21 lutego powraca premierą spektaklu „Boska” w reż. Roberta Talarczyka.

BOSKA w reż. Roberta Talarczyka PREMIEROWO na Scenie Pod Ratuszem

Cieszy nas Wasze ogromne zainteresowanie nadchodzącą premierą spektaklu BOSKA w reż. Roberta Talarczyka na Scena Pod Ratuszem - Teatr Ludowy. Na Wasze życzenie, odbędzie się DODATKOWY spektakl w ostatni dzień karnawału — 🔴 we wtorek 16 lutego o godz. 20.00. Bilety dostępne już w sprzedaży online oraz w rezerwacji w Biurze obsługi widza: 12 68 02 112,rezerwacja@ludowy.pl.

Opublikowany przez Teatr Ludowy Wtorek, 9 lutego 2021

A wcześniej zaprasza na swój facebookowy profil, gdzie 14 lutego odbędzie się premiera teledysku zrealizowanego z okazji walentynek. W wersji online odbędzie się również specjalny pokaz performatywnego czytania sztuki NIXON`S NIXON w reż. M. Bogajewskiej.

Teatr KTO pracuje w systemie hybrydowym – do oferty online dołączają spektakle prezentowane dla widowni na scenie Opery Kameralnej. 20, 21, 26, 27 lutego w Operze Kameralnej zobaczymy premierowy spektakl „Słoneczni chłopcy”. Teatr zaprasza także na spektakle dostępne online: 13 lutego „Święci tego tygodnia”, 14 lutego  „Weselisko”, a 28 lutego „Stroiciel grzebieni”.

Teatr KTO online: ŚWIĘCI TEGO TYGODNIA. KOMEDIA OBYCZAJOWA
„Mam dużo lat, małe mieszkanie żonę, dwójkę dzieci, pracę i nic na to wszystko nie jestem w stanie poradzić. Wiem, że powinienem mieć większe mieszkanie, albo mniejszą rodzinę, ale wyszło akurat odwrotnie.” Zapraszamy do spędzenia sobotniego wieczoru z Teatrem KTO online! Transmisja LIVE o godz. 19…

Teatr Bagatela zamierza wznowić działalność repertuarową w marcu. Pierwszą propozycją będzie premiera „Rewizora” w reżyserii Mikołaja Grabowskiego.

Szanowni, Drodzy. Kochani, w związku z decyzją o warunkowym otwarciu teatrów Bagatela przygotowuje się do wznowienia...

Opublikowany przez Teatr Bagatela Piątek, 5 lutego 2021

Z kolei Balet Cracovia Danza przygotowuje do wystawienia spektakl „Balet o kawie", który 28 lutego zostanie zaprezentowany w Filharmonii Gorzowskiej w ramach „Poranków dla dzieci”.

❤️❤️❤️ WRACAMY na scenę :-) Wreszcie!!! Po wielu miesiącach nasze marzenia się spełniają :-) W niedzielę, 28 lutego w...

Opublikowany przez Balet Dworski Cracovia Danza Środa, 10 lutego 2021

Nie zabraknie też propozycji dla wielbicieli koncertów, opery i muzycznych realizacji. 12, 18, 19, 20, 21 lutego Capella Cracoviensis udostępni pięć spektakli Festiwalu Opera Rara. A Orkiestra Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia koncentruje się teraz na realizacji zaplanowanych nagrań oraz pracy nad projektem związanym z przypadającą w marcu 95. rocznicą urodzin Andrzeja Wajdy.

Przypominamy, że widzowie mogą wrócić do sal teatralnych i koncertowych z zachowaniem obowiązujących obostrzeń sanitarnych. Poza możliwością zajęcia 50 procent dostępnych dla publiczności miejsc oznacza to także między innymi nakaz noszenia maseczek, mierzenie temperatury, zachowanie dystansu, dostępność płynów dezynfekcyjnych oraz brak konsumpcji.

inf. krakow.pl, foto: Krakowski Teatr Variete

Kraków

Kraków - najnowsze informacje