piątek, 23 października 2020 13:02

Kraków. "To jest wojna". Kolejny protest w obronie praw kobiet

Autor Marzena Gitler
Kraków. "To jest wojna". Kolejny protest w obronie praw kobiet

Przeciwnicy zaostrzenia zasad wykonywania aborcji spotkają się dziś wieczorem na Rynku Głównym w Krakowie. To kolejny protst po wyroku Trybunało Konstytucyjnego, który uznał, ze wykonywanie abobcji z uwagi na chorobę lub uszkodzenie dziecka jest niezgodne z Konstytucją.

Wczoraj spontaniczna manifestacja tuż bo budzącym sprzeciw wielu środowisk wyroku odbyła sie na ul. Retoryki przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości. Relację z czwartkowego protestu zamieściło Razem Małopolska:

Posted by Razem Kraków on Thursday, October 22, 2020

"Nie ma zgody na barbarzyńskie prawo, na atak fanatyków na nasze ciało, zdrowie i życie. Stawiamy opór fundamentalizmowi i politycznym handlowaniem ciałami osób z macicą. Jeśli państwo nie będzie nas chronić, musimy same dbać o siebie. Żałoba już była. Teraz czas na walkę. Widzimy się dziś o 18:00 na Rynku pod Ratuszem, z transparentami, flagami, wszystkie w maseczkach i z płynem dezynfekującym. Chrońmy siebie walcząc o nasze podstawowe prawa, zachowując dwumetrowy dystans. Do zobaczenia!" - apeluje Młodzi Razem Małopolska.

Pomimo obowiązujących obostrzeń udział w proteście zapowiedziało już ponad 4 tys osób, a poparcie prawie 13 tys. osób.

Nie ma zgody na barbarzyńskie prawo, na ingerencję fanatyków w nasze ciało, zdrowie i życie. Kraków stawia weto...

Posted by Centrum Praw Kobiet Kraków on Friday, October 23, 2020

foto: arch Fb Razem Kraków z 12 sierpnia 2020

zobacz też:

Wielotysięczny tłum protestował w Krakowie. Doszło do przepychanek z policją
Tłum protestujących przeciwko najnowszemu orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ws. zakazu aborcji w przypadku wad płodu przeszedł ulicami Krakowa. Pod Jubilatem doszło do starcia z policją. Według wstępnych szacunków w proteście brało udział ok. 10 tys. osób.
Kraków

Kraków - najnowsze informacje