czwartek, 16 maja 2019 08:29

Kraków: w Kościele na Skałce w Krakowie zabrzmią pieśni Stanisława Moniuszki. Bilety po 350 groszy

Autor Manuel Langer
Kraków: w Kościele na Skałce w Krakowie zabrzmią pieśni Stanisława Moniuszki. Bilety po 350 groszy

18 maja blisko sto teatrów z kilkudziesięciu polskich miast obchodzić będzie Dzień Teatru Publicznego. Organizatorem tego przedsięwzięcia, którego idea narodziła się w 2015 roku w związku z 250-leciem Teatru Publicznego w Polsce, jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

O tym, że w teatrze „grosze grają rolę” po raz kolejny ma przypomnieć symboliczna cena biletu. W tym roku to tylko 350 groszy. „Mniej więcej tyle wynosi efekt ekonomicznego oddziaływania publicznego teatru dla regionu, w którym teatr pracuje. Wiemy to z badania, które na zlecenie Instytutu Teatralnego od dwóch lat realizują ekonomiści ze Szkoły Głównej Handlowej, pod kierunkiem prof. Rafała Kasprzaka” – czytamy w materiałach prasowych organizatora.

W ramach tegorocznej akcji Opera Krakowska zaprasza na spektakl „Nakłoń ucha Twego Panie – pieśni Stanisława Moniuszki” (18 maja 2019, godz. 20.00; Kościół na Skałce w Krakowie). Nieprzypadkowo jego głównym motywem będzie liryka wokalna Moniuszki, zawarta w „Śpiewniku domowym”, prezentowana w 200. rocznicę urodzin kompozytora, autora blisko 300 pieśni i ojca polskiej opery narodowej. Usłyszymy solistów: Katarzynę Oleś-Blacha, Darię Proszek, Paulę Maciołek, Roberta Gierlacha i Krzysztofa Kozarka, a akompaniować im będą Arkadiusz Bialic (organy) i Olga Tsymbaluk (fortepian).

Bilety w symbolicznej cenie 350 groszy do nabycia w Kasie Opery Krakowskiej jedynie w dniu 18 maja od godz. 10.00.  Jedna osoba może kupić maksymalnie 2 bilety. Spektakl nie będzie objęty sprzedażą biletów online, ani rezerwacją mailową i telefoniczną.

Więcej informacji na temat Dnia Teatru Publicznego i akcji „Bilet do teatru za 350 groszy” – www.dzienteatrupublicznego.pl.


Spektakl „Nakłoń ucha Twego Panie” zostanie zaprezentowany w ramach piątej edycji Dnia Teatru Publicznego oraz towarzyszącej mu akcji „Bilet do teatru za 350 groszy”. Wydarzenie finansowane jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowane przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Info: mat. pras.

Kraków - najnowsze informacje