piątek, 21 maja 2021 10:34

Kraków. We trzech na jednego. Nie umieli wytłumaczyć, dlaczego to zrobili

Autor Marzena Gitler
Kraków. We trzech na jednego. Nie umieli wytłumaczyć, dlaczego to zrobili

Krakowscy policjanci zatrzymali trzech 19-latków, którzy w nocy z soboty na niedzielę w pobliżu Rynku Głównego pobili 23-latka. "Nie umieli wyjaśnić dlaczego to zrobili" - informuje rzecznik prasowy, mł. asp. Piotr Szpiech.

16 maja br. około godziny 4:00 policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie patrolując centrum miasta, odebrali zgłoszenie, że na jednej z ulic niedaleko Rynku Głównego trzy osoby właśnie pobiły młodego mężczyznę.

Funkcjonariusze ruszyli w pościg za sprawcami. Podczas sprawdzania okolicznych ulic mundurowi zauważyli trzech mężczyzn, którzy na widok policyjnego radiowozu zaczęli uciekać. Policjanci oddziału prewencji dogonili i zatrzymali jednego z uciekających mężczyzn, który chwilę wcześniej brał udział w pobiciu 23-latka.

19-latek został przewieziony do pobliskiego komisariatu, a następnie trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych. Tymczasem funkcjonariusze z Komisariatu Policji I w Krakowie szybko ustalili personalia oraz adresy pozostałych napastników.

Jeszcze tego samego dnia kryminalni pojechali do jednej z miejscowości w powiecie krakowskim, gdzie zatrzymali w domach dwóch 19-latków.

- W trakcie przesłuchania mężczyźni przyznali się do pobicia, jednak nie umieli wytłumaczyć dlaczego to zrobili - relacjonuje rzecznik prasowy, mł. asp. Piotr Szpiech. Cała trójka usłyszała zarzut pobicia. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

foto: KMP w Krakowie

Kraków

Kraków - najnowsze informacje