wtorek, 11 sierpnia 2020 08:46

Kraków. Wydział Spraw Obywatelskich będzie działał pomimo zakażenia u pracownika

Autor Marzena Gitler
Kraków. Wydział Spraw Obywatelskich będzie działał pomimo zakażenia u pracownika

Wczoraj poinformowaliśmy o wstrzymaniu przyjmowania wniosków o paszport w ze Wydziale Spraw Obywatelskich Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie przy ul. św. Sebastiana. Dziś okazało się, ze wydział nadal będzie normalnie funkcjonował.

Koronawirusem zakażony został jeden z pracowników, a pozostali trafili na kwarantannę. Pisalismy o tym tu:

Kraków. Po paszporty do Tarnowa i Nowego Sącza? Koronawirus u urzędnika MUW.
O potwierdzeniu zakażenia u jednego z pracowników wydziału przy ulicy Sebastiana poinformował dziś Urząd Wojewódzki w Krakowie na swojej stronie internetowej. Wnioski o paszport od 12 sierpnia przyjmowane będą w Tarnowie i Nowym Sączu.

Dziś na MUW wydał komunikat o tym, że Wydział bedzie pracował normalnie:

"Jak wczoraj informowaliśmy, w związku z potwierdzeniem zakażenia koronowirusem SARS-CoV-2 u pracownika Wydziału Spraw Obywatelskich Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie byliśmy zmuszeni wprowadzić zmiany w funkcjonowaniu tej jednostki (http://muw.pl/PressArticlePage.aspx?id=12415). W głównej mierze miały one dotyczyć zaprzestania przyjmowania przez nas od środy 12 sierpnia nowych wniosków paszportowych oraz obsługi spraw dotyczących obywatelstwa polskiego.

Wczoraj udało się nam jednak zrealizować działania, które umożliwią zachowanie ciągłości pracy Wydziału w tym zakresie. Obsadę stanowisk obsługowych zapewnią pracownicy, którzy zdecydowali się – wobec tych szczególnych okoliczności – powrócić do pracy z urlopów. Zadania paszportowe i związane ze sprawami obywatelstwa polskiego przejmą też pracownicy innego wydziału, którzy wczoraj zostali przeszkoleni i przygotowani do nowych zadań.

Dzięki tym działaniom uda się nam zapewnić ciągłość pracy Wydziału Spraw Obywatelskich. Tym samym od środy nie nastąpią zmiany w jego funkcjonowaniu. Wnioski paszportowe mogą Państwo składać w Małopolsce – jak dotychczas – w siedzibie Wydziału przy ulicy Sebastiana w Krakowie, w delegaturach MUW w Nowym Sączu i w Tarnowie, jak i w punktach terenowych na terenie całego województwa.

O ewentualnych dalszych krokach będziemy Państwa na bieżąco informować. Podkreślamy jednocześnie, że wszystkie nasze działania na bieżąco uzgadniamy ze służbami sanitarnymi. Pracownicy, którzy mieli kontakt z zakażoną osobą, decyzją PSSE w Krakowie zostali skierowani na kwarantannę. Wskazanym pracownikom będą w najbliższym czasie wykonane testy potwierdzające lub wykluczające zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Jeżeli pracownicy Wydziału nie mieli kontaktu z zakażoną osobą, to oczywiście bez zmian mogą wykonywać swoje zadania.

Jeszcze raz przepraszamy za ewentualne niedogodności. Wszystkie nasze działania mają na celu zapewnienie Państwu i naszym pracownikiem bezpieczeństwa oraz zachowanie w jak najszerszym stopniu ciągłości zadań."

Kraków

Kraków - najnowsze informacje