poniedziałek, 19 lipca 2021 21:20

Kraków. Kraków. Zderzenie tramwaju z autobusem. Są ranni

Autor Marzena Gitler
Kraków. Kraków. Zderzenie tramwaju z autobusem. Są ranni

Huk, dźwięki tłuczonego szkła, zgrzyt gniecionego metalu i potężne uderzenie. Chwile grozy przeżyli pasażerowie, podróżujący dziś wieczorem tramwajem i autobusem, które zderzyły się przy Placu Inwalidów. Tramwaj wypadł z szyn, a autobus został mocno uszkodzony na całej długości. Czerech pasażerów ucierpiało. Ruch tramwajowy do Bronowic przywrócono po ok. dwóch godzinach.

Do poważnego wypadku z udziałem tramwaju i autobusu doszło ok. godz. 20.10 na na skrzyżowaniu ul. Karmelickiej z Alejami Trzech Wieszczów. Uderzenie było tak silne, że tramwaj, ruszający z przystanku w stronę Bronowic, wypadł z szyn. Przegubowy autobus ma mocno uszkodzony bok. Zespoły Ratownictwa Medycznego zabrały do szpitali czterech lekko rannych pasażerów. Na szczęście odnieśli tylko niegroźne obrażenia.  

Wypadek na ponad dwie godziny sparaliżował ruch w tej części Krakowa. Pięć linii tramwajowych skierowano na trasy objazdowe. Na odcinku Bronowice Małe - Teatr Bagatela MPK uruchomiło komunikację zastępczą. Zablokowane zostały Aleje Trzech Wieszczów - jedna z najruchliwszych arterii w centrum Krakowa. Linie autobusowe musiały zmienić trasy.

Do postawienia tramwaju na tory ściągnięto ciężki sprzęt. Ruch tramwajowy w kierunku Bronowic wznowiono dopiero przed godz. 22.

Do wypadku doszło, bo któryś z pojazdów - nie wiadomo czy tramwaj czy autobus - ruszył już na czerwonym - komentują świadkowie zdarzenia i internauci. Przyczyny zdarzenia wyjaśnia krakowska policja wraz nadzorem ruchu MPK oraz Mobilis.

To kolejny wypadek z udziałem tramwaju w Krakowie w ciągu ostatnich dni. We wtorek, 13 lipca na skrzyżowaniu ulic Straszewskiego i Piłsudskiego zderzyły się dwa tramwaje.

fot. Fb. Kraków 112 - Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie, MPK Kraków.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje