środa, 19 maja 2021 15:47

Krakowski radny odchodzi z Platformy. "To nie jest już ta sama partia"

Autor Marzena Gitler
Krakowski radny odchodzi z Platformy. "To nie jest już ta sama partia"

Krakowski radny PO Wojciech Krzysztonek poinformował dziś o swoim odejściu z partii oraz klubu KO w Radzie Miasta Krakowa. Z Platformą był związany od 16 lat. Karierę zaczynał jako dyrektor Biura Poselskiego posła Ireneusza Rasia.

Po piątkowym wyrzuceniu z PO posłów Ireneusza Rasia i Pawła Zalewskiego i ostentacyjnym odejściu europosłanki Róży Thun, legitymację oddał też krakowski radny Wojciech Krzysztonek, blisko związany z Ireneuszem Rasiem.

O odejściu z Platformy Obywatelskiej i klubu radnych KO w Radzie Miasta Krakowa poinformował na swojej stronie na Facebooku. "Mam wrażenie, że Platforma nie płynie w żadnym konkretnym kierunku, ale dryfuje bez celu. Nie ma strategii, nie kreuje żadnej polityki, potrafi jedynie reagować. Symbolem tego bezwładu była kompromitująca postawa przy pracach nad Funduszem Odbudowy" - podsumował ostatnie działania swojej byłej już partii.

Platformie zarzucił też kryzys przywództwa i zajmowanie się sobą, zamiast sprawami wyborców. Decyzję o odejściu przyśpieszyło wyrzucenie posłów Rasia i Zalewskiego. Zdaniem Krzysztonka usunięto ich, bo "mieli odwagę otwarcie domagać się dyskusji nad sytuacją w partii". "Ta ostatnia decyzja spowodowała, że coś we mnie pękło - zwierzył się radny z Nowej Huty. - Długo myślałem nad sensem swojego dalszego działania w PO. Uświadomiłem sobie, że nie jest to już ta sama partia, do której wstępowałem 16 lat temu. Nie jest to moja PLATFORMA OBYWATELSKA…"

Od wielu miesięcy z niepokojem obserwuję to, co dzieje się w PO. Mam wrażenie, że Platforma nie płynie w żadnym...

Opublikowany przez Wojciech Krzysztonek Środa, 19 maja 2021

Radny zapewnił jednak, że wystąpienie z PO i klubu KO nie będą miały wpływu na jego dalszą aktywność publiczną. "Do Rady Miasta Krakowa startowałem z koalicyjnego komitetu prof. Jacka Majchrowskiego. Tym samym wziąłem na siebie wiele zobowiązań wyborczych. Im nadal będę się poświęcał jako radny" - obiecał.

Wojciech Krzysztonek od 2002 do 2011 był radnym Dzielnicy XIV Czyżyny, zostając kolejno członkiem zarząd, wiceprzewodniczącym i przewodniczącym. W 2005 roku był dyrektorem Biura Poselskiego posła Ireneusza Rasia. W 2012 roku podjął pracę w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Czyżynach. Najpierw jako kierownik ds. administracji, później jako zastępca dyrektora. W 2014 roku w wyborach samorządowych Krzysztonek odnosi podwójny sukces. Dostaje się do rady miasta Krakowa i do rady Dzielnicy XIV Czyżyny (drugą funkcję pełni społecznie, nie pobierając za nią diety). W 2018 został radnym Rady Miasta Krakowa zdobywając 4 576 głosów poparcia.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje