wtorek, 2 maja 2023 09:49

Kreatywność krakowian na majówkę. Niektórzy w autobusie przewożą... grilla

Autor Patryk Trzaska
Kreatywność krakowian na majówkę. Niektórzy w autobusie przewożą... grilla

Dmuchane zwierzątka, torby jedzenia czy tak, jak ostatnio... grill. To, co mieszkańcy Krakowa przewożą w komunikacji miejskiej w okresie majówki trudno sobie wyobrazić. Raczej się to nie zmieni – mówi były kierowca MPK.

Majówka to czas wypoczynku oraz wspólnych chwil z rodziną i przyjaciółmi. Jak co roku wśród ulubionych rozrywek wśród Polek i Polaków znalazły się wyjazdy nad wodę oraz wspólne grillowanie. Właśnie z tym drugim zajęciem miały miejsce w ostatnich dniach ciekawe sytuacje w krakowskiej komunikacji miejskiej. Okazuje się bowiem, że niektórzy w miejscu przeznaczonym dla niepełnosprawnych przewozili... właśnie zestaw do grillowania.

Zdjęcie z całego zajścia udostępniło facebookowe konto Platformy Komunikacyjnej Krakowa. "Gotowi na majówkę?" – napisano w opisie posta.

Gotowi na majówkę? 🙂 Foto: Ola

Opublikowany przez Platforma Komunikacyjna Krakowa - PKK Niedziela, 30 kwietnia 2023

Post szybko zdobył olbrzymią popularność wśród mieszkańców stolicy Małopolski. "Jeżeli zacznie się w Polsce długi weekend majowy, zaprawdę powiadam, pojawią się znaki" – śmiał się pan Tomasz. – W cenie biletu? – dopytywała pani Monika.

Okazuje się, że mimo wszystko w okresie majówki takie widoki nie są niczym nadzwyczajnym. – Pracowałem w MPK przez kilka lat. Co rok na 1 maja zdarzało się, że ktoś wchodził do autobusu z dmuchańcami do wody, sprzętem do grillowania, czy bez koszulki cieszący się długim weekendem. Raczej się to nie zmieni – mówił w rozmowie z Głos24 pan Grzegorz [imię zmienione na prośbę rozmówcy], który jeszcze do niedawna pracował w MPK.

foto. kraków.pl/Facebook

Kraków

Kraków - najnowsze informacje