wtorek, 9 sierpnia 2022 06:59

Krótka historia Volvo Cars

Autor Artykuł sponsorowany
Krótka historia Volvo Cars

Kwiecień 1927 - pierwsze Volvo wyjechało z fabryki w Göteborgu, w zachodniej części Szwecji. Samochód został oficjalnie nazwany ÖV4 i był to kabriolet, napędzany czterocylindrowym silnikiem. Pierwsze Volvo na świecie było więc gotowe do drogi.

Dziś fabryki Volvo to nie tylko Szwecja, ale też i Belgia, Stany Zjednoczone oraz Chiny. Zatwierdzona została też inwestycja u naszych sąsiadów ze Słowacji, gdzie będę produkowane wyłącznie modele elektryczne. Projekt wart ponad 1 mld euro da zatrudnieniu ponad 3 000 osób i powinien dostarczyć na rynek około 250 000 aut rocznie.

1976 – rząd USA składa zamówienie

Zwieńczenie kilku dekad ciężkiej pracy w zakresie wprowadzania technologii dotyczących bezpieczeństwa osób podróżujących autami Volvo, to zamówienie amerykańskiego rządu na 24 samochody Volvo 240, w celach szeroko zakrojonych testów zderzeniowych. Od tego momentu marka jeszcze bardziej zaczęła być kojarzona z bezpieczeństwem, co przyspieszyło rozwój i otworzyło możliwości sprzedażowe na nowych rynkach.

2002 – debiut Volvo XC90

Wprowadzenie na rynek Volvo XC90 okazało się ogólnoświatowym sukcesem. Model ten na nowo zdefiniował segment dużych SUVów i w ciągu kilku lat stał się najważniejszym produktem eksportowym Szwecji.

2013 – pierwszy zakład produkcyjny w Chinach

Uruchomiliśmy nasz pierwszy kompletny zakład produkcyjny poza Europą. Zakład powstał w Chengdu, gdzie na początku wytwarzaliśmy Volvo S60L i XC60.

2018 – nasz pierwszy zakład produkcyjny w USA

Otworzyliśmy nasz pierwszy zakład produkcyjny w USA w Charleston (Karolina Południowa), czyniąc z Volvo Cars prawdziwie globalnego producenta samochodów z fabrykami w Europie, Azji i Ameryce Północnej.

Volvo nad Wisłą

Trend sprzedażowy w ostatnich latach jest wzrostowy i Volvo umacnia się na pozycji nr 4 w Polsce (w segmencie premium). Sprzedaż szwedzkiego producenta w skali roku przekroczyła już 10 000 nowych aut. Sieć autoryzowanych dealerów czuwa nad sprawnym i profesjonalnym serwisowaniem aut, a kierowcy związują się z marką na coraz dłużej. Największym i jednocześnie najprężniej działającym Autoryzowanym Salonem Volvo w Polsce jest Dom Volvo, znajdujący się w południowej części Warszawy:

https://domvolvo.volvocars-partner.pl/serwis/

Motoryzacja

Motoryzacja - najnowsze informacje

Rozrywka