poniedziałek, 16 listopada 2020 16:52

Łysienie androgenowe – czy można przyspieszyć porost włosów?

Autor Artykuł sponsorowany
Łysienie androgenowe – czy można przyspieszyć porost włosów?

Mówi się, że prawdziwy facet nie ma kompleksów – nie jest to jednak prawda. Jednym z większych problemów mężczyzn w młodym i średnim wieku jest łysienie androgenowe. Genetyczny problem, który sprawia, że włosy zaczynają bezpowrotnie wypadać a w ich miejscu pojawiają się puste, brzydko wyglądające place. Czy wśród licznych preparatów na porost włosów można znaleźć coś, co zatrzyma ten proces?

Dlaczego mnie to dotknęło? Czy z łysieniem można wygrać?

Niestety na to pytanie trudno odpowiedzieć – z całą pewnością najważniejszą przyczyną łysienia androgenowego mają nasze predyspozycje genetyczne. Badania dowodzą, że jest to przypadłość dziedziczna co bardzo często widać gołym okiem. Proces rozpoczyna się w dość młodym wieku, zaawansowany problem z łysieniem dotyka często mężczyzn w wieku 20-30 lat.

Warto zastanowić się czy proces ten można zatrzymać. Sprzedawcy kuszą nas różnego rodzaju preparatami na porost włosów, których zadaniem jest odżywienie włosa i zablokowanie procesu łysienia. Jak jest ze skutecznością takich środków? Czy warto je stosować? A może lepiej będzie na starcie pogodzić się z łysą głową?!

Co na porost włosów czyli jak leczyć łysienie androgenowe?

W aptekach i drogeriach znaleźć można sporo środków, które dzięki swoim właściwościom są w stanie zatrzymać proces wypadania włosów. Na szczególną uwagę zasługują ziołowe suplementy, które są swego rodzaju bombą witaminową, która odżywia włosa i dobrze działa na mieszki włosowe. Dobry preparat na porost włosów powinien działać szybko ale ważna jest także jego cena oraz bezpieczeństwo.

Metody farmakologiczne to tylko jedna z możliwości walki z procesem łysienia. Nie da się jednak ukryć, że jest to metoda najpopularniejsza ze względu na dostępność. Preparaty na porost włosów dostaniemy w każdej aptece i możemy stosować je we własnym domu.

A jeśli tabletki nie pomogą?

Niestety nie zawsze tabletki na porost włosów będą w stanie pomóc. Niektóre przypadki wymagają zdecydowanie poważniejszej ingerencji by odczuć jakąś różnicę. W przypadku, gdy ziołowe preparaty nie pomogą należy zastanowić się nad leczeniem ogólnoustrojowym, które wykorzystuje finasteryd - blokuje on powstawanie DHT, hormonu, który jest odpowiedzialny za łysienie androgenowe.

Niestety na efekty będzie trzeba poczekać bo pojawią się one po około 6 miesiącach od rozpoczęcia kuracji.

Jedną z najskuteczniejszych metod leczenia łysienia androgenowego będzie przeszczep włosów. Leczenie chirurgiczne polega w tym wypadku na wykorzystaniu mini-implantów wielkości 1-2 mm, z których po kilku miesiącach zaczynają odrastać młode włosy.

Co zrobić, by włosy przestały wypadać?

Moim zdaniem najlepiej zacząć od najtańszych i najłatwiej dostępnych rozwiązań, które są bezpieczne i bardzo często skuteczne. Do najpopularniejszych środków na porost włosów bez recepty należy Profolan, który skutecznie odżywia włosy i niweluje wszelkie braki witaminowe, które również mogą sprzyjać łysieniu. Odpowiednia kompozycja składników aktywnych zapewnia szybkie i trwałe efekty. Więcej o tym środku przeczytasz na http://dopilar.pl/recenzje/profolan-dla-mezczyzn/

Jeśli metody z wykorzystaniem naturalnych preparatów nie przyniosą poprawy warto zastanowić się nad zastosowaniem środków na bazie minoksydylu. Co prawda nie można tu liczyć na błyskawiczne efekty ale po kilku miesiącach można zaobserwować wyraźną poprawę.

Dopiero gdy powyższe metody nie przyniosą rozwiązania można rozważyć przeszczep, który nie należy do metod tanich. Jest on jednak ostatnią deską ratunku w walce z łysieniem androgenowym.

Po co to wszystko skoro można zgolić włosy?!

Wbrew temu co napisane zostało wcześniej dla części facetów włosy nie są aż tak ważnym atrybutem męskości. Ta grupa preferuje metody najprostsze i z całą pewnością najtańsze. Golenie głowy na przysłowiowe "zero" jest jakimś rozwiązaniem i jeśli nie przeszkadza ci taka fryzura to być może szkoda tracić pieniądze na szukanie rozwiązania, które może okazać się mało trwałe.

Jeśli jednak cenisz swoją aktualną fryzurę i nie wyobrażasz sobie życia bez włosów na głowie to jest o co walczyć. Medycyna idzie do przodu i nie ma roku by nie pojawiły się nowe preparaty, które zapewniają coraz szybsze i bardziej trwałe efekty a nawet bez tego połączenie minoksydylu oraz naturalnych tabletek na łysienie, które kupisz w każdej aptece w całkiem dobrej cenie może przynieść dobre efekty na wiele, wiele miesięcy.

Podsumowanie - z łysieniem można wygrać!

Wielu z was pewnie zastanawia się często czy ta walka ma sens, czy możemy zatrzymać proces łysienia androgenowego. Odpowiedź jest oczywista - można to zrobić wykorzystując odpowiednie metody takie jak renomowane preparaty na porost włosów czy specjalistyczne zabiegi, do których bez wątpienia należy przeszczep włosów.

Absolutnie każdy z nas ma prawo do fajnej fryzury, zdrowych i ładnie wyglądających włosów. Nie dajmy więc wmówić sobie, że z problemem łysienia u mężczyzn nie można nic zrobić bo nie jest to prawdą!

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje