wtorek, 10 maja 2022 09:20

Mężczyznę przygniótł ciągnik. Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR. Kolejne takie zdarzenie

Autor Katarzyna Jamróz
Mężczyznę przygniótł ciągnik. Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR. Kolejne takie zdarzenie

W poniedziałek (9 maja) po godzinie 16 w miejscowości Złota (powiat brzeski), na jednej z posesji doszło do wypadku. Podczas prac rolniczych ciągnik przewrócił się i przygniótł kierującego go mężczyznę.

Na miejsce wezwano służby ratunkowe, w tym strażaków z PSP Brzesko oraz druhów z OSP Złota i OSP KSRG Czchów. Po przekazaniu poszkodowanego Zespołowi Ratownictwa Medycznego zdecydowano o wezwaniu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na miejsce zdarzenia przyleciał Ratownik 6 z krakowskiej bazy LPR, który przetransportował mężczyznę do szpitala.

W dniu 09.05.2022 o godz 16.23 SK KP PSP w Brzesku dysponuje naszą jednostkę do MZ osoba przynieciona przez ciągnik...

Opublikowany przez Osp Złota Poniedziałek, 9 maja 2022

To już kolejne tego typu zdarzenie w Małopolsce w tym roku. Pod koniec tycznia w Zdyni (powiat gorlicki) doszło do wypadku - ciągnik przygniótł 69-letniego kierowcę traktora. Jego życia nie udało się uratować. 21 marca w Jasiennej w powiecie nowosądeckim 66-letni mężczyzna został przygnieciony przez ciągnik rolniczy. Poszkodowany został wyciągnięty przez członków rodziny przed przybyciem strażaków. 22 marca o godzinie 15:59 zastępy strażaków z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP Krasne Potockie wezwane zostały do działań do Krasnego Potockiego. Tam  mężczyzna w wieku 19 lat został przygnieciony przez ciągnik rolniczy podczas wykonywania prac gospodarczych. Znajdował się pod ciągnikiem z przygniecioną kończyną dolną. Strażacy wydobyli go spod ciągnika i przekazali załodze karetki pogotowia ratunkowego.

Źródło: Tygodnik Rolniczy
Fot.: OSP Złota

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje