poniedziałek, 22 lipca 2024 10:03

Sławomir, Rafał Brzozowski, Sound'n'Grace, pokaz laserowy. Mnóstwo atrakcji podczas Dni św. Kingi w Wieliczce!

Autor Marzena Gitler
Sławomir, Rafał Brzozowski, Sound'n'Grace, pokaz laserowy. Mnóstwo atrakcji podczas Dni św. Kingi w Wieliczce!

Koncert Sławomira, Rafała Brzozowskiego i Sound'n'Grace, zawody sportowe nawet promocja najnowszej książki o świętej Kindze. Nadchodzi największe wydarzenie w Wieliczce, na które zaproszeni są mieszkańcy powiatu wielickiego i okolic.

Tegoroczne Dni św. Kingi odbędą się 27 i 28 lipca 2024 r. Podczas dwudniowego wydarzenia zaplanowano liczne atrakcje, koncerty gwiazd oraz występy lokalnych zespołów i grup artystycznych, zawody sportowe i konkursy.  Programowi artystycznemu towarzyszyć będą stoiska promocyjne partnerów oraz gastronomiczne i strefa wesołego miasteczka.

Obchody patronki Wieliczki

24 lipca przypada rocznica śmierci i wspomnienie św. Kingi. Z tej okazji o godz. 8 w położonej 101 metrów pod ziemią Kaplicy św. Kingi w Kopalni Soli “Wieliczka” odbędzie się uroczysta msza św., której przewodzić będzie kard. Stanisław Dziwisz. Tego samego dnia o godz. 18:00 w Wielickiej Mediatece odbędzie się promocja najnowszej książki o św. Kindze pt. ,,Potęga świętości’’ .

W piątek, 26 lipca o godz. 10:00  sali Magistrat w Wieliczce odbędzie się  IV Turniej Szachowy o Puchar Przejściowy „Pierścień Świętej Kingi”, w którym zmierzą się szachiści z Wieliczki i Bochni.

Koncerty, pokaz laserowy i nocna dyskoteka!

Weekendowe świętowanie w sobotę, 27 lipca o godz. 16 rozpocznie barwny korowód, do którego zaproszeni są wszyscy mieszkańcy i goście. Przejdzie od z wielickiego rynku na plac przy stronę dworcu autobusowym, gdzie odbędzie się uroczyste otwarcie dni miasta. Korowód poprowadzi Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Kopalni Soli „Wieliczka”. W programie pierwszego dnia są występy lokalnych zespołów folklorystycznych: Pogórze Wielickie, Sułkowianie, Mietniowiacy oraz Kapeli Mietniowskiej. Pierwszą gwiazdą wieczoru będzie Rafał Brzozowski. Po tym koncercie, o godz. 20:40 na scenie pojawi się druga gwiazda - zespół Sound’n’Grace, który łączy elementy pop, gospel, funk, soul, groove oraz r’n’b. Sobotnią zabawę zakończą pokaz laserowy i dyskoteka z DJ Zobul’em do godz. 1:00.

Zawody, atrakcje dla dzieci i regionalne przysmaki

Popołudniowym koncertom już od rana towarzyszyć będą wydarzenia sportowe. O godz. 8:30 Przy zalewie Brzegi MZW rozpoczną się Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Wieliczki. O godz. 12 ruszy XXIII Bieg o pierścień św. Kingi z Wielickim Ośrodkiem Sportu (szczegóły wydarzenia wkrótce na stronie organizatora). W godz. 10-13 odbędą się Dni św. Kingi z Biblioteką i Muzeum Żup Krakowskich poświęcone regionalnej tradycji związanej z solą i św. Kingą. Nie zapomniano o dzieciach, dla których w sobotę i niedzielę godz. 10:00-17:00 otwarta będzie strefa zabaw przy tężni solankowej w Wieliczce, a w godz. 16:00-20:00 MGOPS Wieliczka zaprosi najmłodszych uczestników święta do Strefy Praw Dziecka, gdzie będą na nich czekać animatorzy zajmujący się malowaniem buzi i pleceniem afrykańskich warkoczyków. W godz. 16:00-19:00 na stoisku miasta partnerskiego Bergkamen będzie można spróbować lokalnych przysmaków z tego rejonu Niemiec. Nie zabraknie też akcentu ekologicznego. W godz. 16:00-19:00 można będzie skorzystać z porad dotyczących wymiany pieców i termomodernizacji z dofinansowaniem.

Dla spragnionych ochłody o godz. 17 w Tężni Solankowej Kopalni Soli „Wieliczka” zagra Laboratorium wraz z Reprezentacyjną Orkiestr Dętą Kopalni Soli „Wieliczka”. Każdy znajdzie więc coś dla siebie.

Sławomir i miejscowe talenty

Niedziele uroczystości, 28 lipca o godz. 10 w kościele św. Klemensa w Wieliczce rozpocznie msza św. w intencji mieszkańców. Po południu na scenie przy dworcu autobusowym w Wieliczce wystąpią utalentowane mieszkanki gminy Wieliczka Marysia Pelc i Wiktoria Leśniak. Po nich pokaz dadzą uczestnicy Szkoły Tańca “Reakcja”, a zumbę poprowadzą instruktorki Agnieszka Farat i Grażyna Łagowska. O godz. 17:30 znane przeboje dla dzieci przypomni Magdalena Marcinkowska, która wciela się w postać Majki Jeżowskiej w show Majką Cover. Włoskie hity wykonają An Dreo e Karina. Gwiazdą niedzielnego wieczoru będzie popularny Sławomir, który pojawi się na scenie o godz. 20:30.

Całe wydarzenie poprowadzi Irek Jakubek - prezenter, znany z radia i telewizji.

W niedzielę, oprócz wspomnianych już atrakcji dla dzieci w godz. 16-20 quizy i zabawy poprowadzą Giganci Programowania. W godz. 16:00- 20:00 swój program zaprezentują członkowie amatorskiej grupy W Wolnej Chwili. O godz. 19:50 ogłoszone zostaną wyniki i wręczone nagrody konkursu plastycznego o św. Kindze.

Pomoc dla 5-letniego Mikołaja

Podczas obu dni prowadzona będzie zbiórka charytatywna dla 5-letniego Mikołaja Wośka. O problemach chłopca pisaliśmy w artykule "Mikołaj ma cztery lata i nie mówi. Matka - pianistka założyła zbiórkę na diagnostykę i terapię synka". Dzięki wcześniejszej zbiórce udało się zdiagnozować źródło jego problemów - zespół KGB. Obecnie potrzebne są środki na jego rehabilitację.

Cześć Przyjaciele!❤️ Chcecie mi pomóc❓️ Będzie mi bardzo miło, jeśli odpowiedź brzmi TAK! Jak to zrobić❓️ ✅️zerknijcie...

Opublikowany przez Mikołaj chce mówić / Razem możemy więcej Piątek, 23 lutego 2024

Organizatorem wydarzenia jest Miasto i Gmina Wieliczka i Wielickie Centrum Kultury, a partnerem głównym: Kopalnia Soli „Wieliczka.

Patronat honorowy objął burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Rafał Ślęczka

Głos Wielicki objął patronat medialny nad Dniami św. Kingi w Wieliczce.

fot. Fb. Sympatycy Dni Św.Kingi 2024 Wieliczka, Fb. Sławomir

Rozrywka - najnowsze informacje

Rozrywka