piątek, 1 października 2021 10:19

Na czym nie warto oszczędzać podczas remontu mieszkania?

Autor Artykuł sponsorowany
Na czym nie warto oszczędzać podczas remontu mieszkania?

Remont albo kompleksowe urządzanie mieszkania to niełatwe i kosztowne zadanie. Na szczęście na niektórych pracach czy materiałach można oszczędzić. Jednocześnie są rzeczy, na których z całą pewnością oszczędzać nie warto. Sprawdź, co warto wykonać porządnie, niezależnie od ceny.

Montaż instalacji

Podstawowym elementem, na którym nie wolno oszczędzać, remontując lub wykańczając dom, są instalacje elektryczne, wodno-kanalizacyjne czy gazowe. Zlecając te prace wykwalifikowanym specjalistom, masz pewność bezproblemowego działania systemów przez wiele lat. Starannie zaplanowane, a następnie fachowo wykonane instalacje wpływają na komfort i bezpieczeństwo mieszkańców. Jeśli kupujesz mieszkanie z rynku wtórnego i instalacje nie były poddawane modernizacji, przed remontem warto je wymienić. W ten sposób paradoksalnie zaoszczędzisz pieniądze. Kiedy bowiem do ewentualnej awarii instalacji dojdzie w niedawno odnowionym, pięknym lokalu, będziesz musiał zapłacić nie tylko za wymianę systemu, ale również jeszcze raz za prace wykończeniowe, co znacząco podniesie całkowity koszt remontu mieszkania.

Podłogi

Podłogi powinny Ci posłużyć przez wiele lat, dlatego nie warto na nich oszczędzać. Polecanym rozwiązaniem są podłogi drewniane, które można regularnie odnawiać, sprawiając tym samym, że będą wyglądać jak nowe. W nowoczesnych wnętrzach świetnie prezentują się też powierzchnie wykonane z naturalnego kamienia, np. marmuru albo gresu. Wybierając panele, zdecyduj się z kolei na modele IV lub V klasy ścieralności, cechujące się najwyższą odpornością na uszkodzenia i przetarcia. Nie oszczędzaj też na wykonawcy, który podłogi zamontuje. Jeśli chodzi o układanie paneli cena tej usługi zależy przede wszystkim od powierzchni prac. W celu poznania konkretnej wyceny tej usługi, skorzystaj z serwisu zleceniomat.pl. Zamieść w nim ogłoszenie dotyczące poszukiwania fachowca do wspomnianych prac, a profesjonalne firmy same zgłoszą się do Ciebie z wyceną realizacji zlecenia.

Wykończenie łazienki

Nie musisz kupować armatury czy glazury z najwyższej półki, ale z całą pewnością nie warto na nich oszczędzać i wybierać najtańsze rozwiązania. Remont łazienki lub toalety to inwestycja na wiele lat, dlatego dobrze zdecydować się na rozwiązania pewne, solidne i ponadczasowe. Kup więc dobrej jakości odpływy, stelaże podtynkowe, ceramikę i baterie. Modele najtańsze, z najniższej półki cenowej szybko się niszczą, a ponadto trudno utrzymać je w czystości. Dla eleganckiego wyglądu i własnego komfortu lepiej więc wybrać nieco droższe materiały. Nie warto też oszczędzać na wykonawcy. Od profesjonalizmu ekipy wykończeniowej zależy bowiem nie tylko efektowny wygląd, ale przede wszystkim funkcjonalność pomieszczenia.

Farby

Remontując lokal, zwróć też uwagę na farby. Dobrej jakości chemia od polecanego producenta jest w pełni zmywalna, co sprawia, że łatwo usuniesz z niej różnego typu zabrudzenia. W ten sposób zabezpieczysz ściany przed zanieczyszczeniami i sprawisz, że jeszcze przez długi czas będą prezentowały się świetnie, a Ty nie będziesz musiał ich malować.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje