czwartek, 9 maja 2019 10:30

Nastąpiła zmiana na stanowisku wiceburmistrza

Autor Mirosław Haładyj
Nastąpiła zmiana na stanowisku wiceburmistrza

Na początku nastąpiła zmiana na stanowisku Zastępcy Burmistrza Miasta Zakopane. Pełniącego tę funkcję od grudnia 2014 roku Wiktora Łukaszczyka zastąpi Tomasz Filar, dotychczasowy Naczelnik Wydziału Mienia i Nadzoru Właścicielskiego.

Tomasz Filar ma 37 lat, jest absolwentem Akademii Rolniczej w Krakowie Wydziału Inżynierii Środowiska i Geodezji. W Urzędzie Miasta Zakopane pracuje od 2008 roku. Od marca 2015 r. był Naczelnikiem Wydziału Gospodarki Gruntami, a od 2018 r. Wydziału Mienia i Nadzoru Właścicielskiego. Był mistrzem Polski w ju-jitsu, wicemistrzem Polski w judo oraz reprezentantem Polski na Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy w ju-jitsu. Jest żonaty, ma dwójkę dzieci.
- Tomasz Filar sprawdził się bardzo dobrze jako naczelnik, zwłaszcza po reorganizacji wydziału. Uczestniczył już z nami w pracach nad najważniejszymi projektami w mieście. Funkcję wiceburmistrza przejmie więc osoba sprawdzona i znająca temat, gwarantująca kontynuację naszych działań. Tak więc kolejny raz, po powołaniu na to stanowisko Agnieszki Nowak-Gąsienicy i Wiktora Łukaszczyka, wybrałem osobę merytoryczną, stawiając przed nią konkretne cele i wyzwania. Teraz wspólnie będziemy realizować program, do którego w ostatnich wyborach zobowiązali nas mieszkańcy – argumentuje Burmistrz Leszek Dorula.
- Od 1 maja przejmuję obowiązki dotychczasowego wiceburmistrza Wiktora Łukaszczyka. Przede mną przede wszystkim kontynuacja rozpoczętych działań inwestycyjnych, na które miasto pozyskało dofinansowanie ze środków unijnych. Priorytetem będzie budowa Centrum Komunikacyjnego i program wymiany pieców. Po jedenastu latach pracy dobrze znam specyfikę pracy w urzędzie i będę chciał wykorzystać swoje doświadczenie dla dobra naszego miasta – deklaruje z kolei nowy Zastępca Burmistrza Miasta Zakopane Tomasz Filar.

Fot. i int.: BKSiP UM Miasta Zakopane

Podhale - najnowsze informacje