czwartek, 23 listopada 2023 15:00

Nastolatek pędził 123 km/h w terenie zabudowanym. Prawo jazdy miał pół roku

Autor Patryk Trzaska
Nastolatek pędził 123 km/h w terenie zabudowanym. Prawo jazdy miał pół roku

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy 18-letniemu mieszkańcowi powiatu limanowskiego. Nastolatek znacząco przekroczył prędkość, pędząc w terenie zabudowanym 123 km/h.

W minionym tygodniu policjanci limanowskiej drogówki przeprowadzili na terenie powiatu limanowskiego działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”, których celem było egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości.

Podczas działań funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego skontrolowali ponad 40 pojazdów i ujawnili 20 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość.  

Niechlubnym rekordzistą był 18-letni mieszkaniec powiatu limanowskiego, który został zatrzymany po godz.15, w miejscowości Dobra. Miernik wskazał 123 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie przepisy pozwalają na jazdę z prędkością 50 km/h.

18-letni kierujący, który prawo jazdy posiadał zaledwie pół roku, za popełnione wykroczenie, jakim jest przekroczenie prędkości o 73 km/h został ukarany mandatem oraz 15 puntami karnymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierujący stracił również prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

inf./fot. KPP Limanowa

Limanowa - najnowsze informacje

Rozrywka