środa, 20 marca 2019 11:50

Nawet wieloryb może latać! - artystyczny mural Mgr Morsa i uczniów ZSE

Autor Marzena Gitler
Nawet wieloryb może latać! - artystyczny mural Mgr Morsa i uczniów ZSE

"Miej odwagę marzyć" - taki napis widnieje na muralu na jednej ze ścian budynku Zespół Szkół Ekonomicznych w Nowym Sączu, który uczniowie szkoły stworzyli wraz z sądeckim artystą malarzem, Mariuszem Brodowskim, znanym jako Mgr Mors. Obraz jest efektem warsztatów „Mural w reklamie”, które Mgr Mors prowadził w Ekonomie.

6 marca sądecki artysta i street artowiec MGR Mors w ZSE przeprowadził warsztaty „Mural w reklamie”. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, skąd pochodzi sztuka graffiti, czym jest kultura hip-hop oraz w jaki sposób powstają dzieła uliczne. Kolejne spotkanie odbyło się 13 marca. Uczniowie poznali nauczyli się wycinania szablonów i przeszli instruktaż posługiwania się spreyami oraz pracy w plenerze.

- Artysta wraz z Samorządem Uczniowskim ogłosił konkurs na projekt muralu, który powstał na jednej ze ścian naszej szkoły. Mural odnosi się do specyfiki szkoły, ma również trafiać do mieszkańców Nowego Sącza - wyjaśnia Katarzyna Grekowicz, nauczyciel przedmiotów zawodowych, opiekun Samorządu Uczniowskiego w Zespole Szkół Ekonomicznych.

W konkursie zwyciężyła Aleksandra Cecur z kl. II dr (technik organizacji reklamy). Mural według pomysłu uczennicy Ekonoma można już podziwiać na ścianie szkoły.

inf. ZSE,

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka