wtorek, 26 kwietnia 2022 08:11

Niebezpieczne znaleziska w powiecie wadowickim

Autor Katarzyna Jamróz
Niebezpieczne znaleziska w powiecie wadowickim

W miejscowości Chocznia, w powiecie wadowickim, został znaleziony pocisk artyleryjski oraz granat przeciwpiechotny. Niebezpieczne znaleziska zostały zabrane przez wojskowych saperów.

W niedzielę (24 kwietnia) dyżurny wadowickiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o znalezionych niewybuchach. Pocisk artyleryjski o długości około 15 cm i średnicy około 4,5 cm oraz granat przeciwpiechotny o długości około 10 cm i średnicy około 3 cm, znajdowały się w zagajniku na terenie Choczni. Niewybuchy były w znacznej odległości od zabudowań mieszkalnych, dzięki czemu nie była konieczna ewakuacja. Policjanci zabezpieczyli teren do czasu aż wojskowi saperzy zabrali znaleziska i przewieźli je na poligon, gdzie zostaną zdetonowane.

Policja apeluje, aby w przypadku natknięcia się na przedmiot przypominający pocisk, granat lub inny przedmiot, który może zawierać materiał wybuchowy, natychmiast informować o tym najbliższą jednostkę policji, dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Pamiętajmy, że niedopuszczalne jest podnoszenie znaleziska, przenoszenie go lub tym bardziej uderzanie w niego. Nigdy do końca nie możemy być pewni z jakiego rodzaju znaleziskiem mamy do czynienia i nigdy nie możemy mieć pewności co do zabezpieczenia niewypału.

Inf./Fot.: KPP Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje