czwartek, 9 maja 2024 13:32

Niedawno grali w Ekstraklasie, teraz to koniec marzeń. Sandecja Nowy Sącz spada do 3 ligi

Autor Patryk Trzaska
Niedawno grali w Ekstraklasie, teraz to koniec marzeń. Sandecja Nowy Sącz spada do 3 ligi

To koniec marzeń Sandecji Nowy Sącz o utrzymaniu się w 2 lidze. Klub, który jest jedną z perełek Nowego Sącza nie ma już matematycznych szans na utrzymanie i w przyszłym sezonie zagra na czwartym szczeblu rozgrywkowym. Wciąż nie jest pewne czy stadion będzie spełniał wymogi do użytku.

Historyczny sukces i awans do Ekstraklasy oraz wielkie aspiracje. Tak było w 2017 roku, kiedy Sandecja osiągała największe sukcesy w historii klubu. Niestety od tego czasu w klubie wiele się zmieniło, a zamiast w Ekstraklasie w przyszłym sezonie klub z Nowego Sącza będzie grał w 3 lidze.

Stało się to pewne za sprawą przegranego meczu z Polonią Bytom, który przypieczętował spadek Sandecji. To jednak tylko wierzchołek góry lodowej, a problemów w sądeckim klubie jest zdecydowanie więcej.

Szczerzej o sprawie pisaliśmy poniżej:

Miała być Ekstraklasa i najwyższe cele, skończyło się na drugiej lidze. Nie widać końca problemów Sandecji
Sandecja Nowy Sącz, która w 2017 roku osiągała największe sukcesy w historii klubu, teraz zainaugurowała rozgrywki w ramach drugiej ligi. Jakby tego

Wciąż nie wiadomo, czy mecze w sezonie 2024/2025 Sandecja będzie mogła rozgrywać na własnym stadionie, który wciąż jest w budowie i obecnie nie spełnia norm do organizacji wydarzeń sportowych. Problem jest poważniejszy niż może się wydawać. Przez brak odpowiedniego stadionu klub może zostać zdegradowany do niższych lig.

Ostateczna decyzja będzie należeć do delegatów z Polskiego Związki Piłki Nożnej.

Foto: Mateusz Łysik/Głos24

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka