wtorek, 21 maja 2019 12:47

Niwka. Czołowe zderzenie pojazdów. Sprawca zbiegł z miejsca wypadku

Autor Joanna Frydrych
Niwka. Czołowe zderzenie pojazdów. Sprawca zbiegł z miejsca wypadku

Jedna osoba została ranna po zderzeniu dwóch samochodów osobowych w Niwce. Kierowca trafił do szpitala z obrażeniami głowy. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Sprawca został zatrzymany. Odpowie przed tarnowskim sądem za spowodowanie zagrożenie w ruchu drogowym.

Do czołowego zderzenia doszło w sobotnią noc na drodze wojewódzkiej 975 w Niwce. Kierowca Mercedesa, 28-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, jadąc z nadmierną prędkością, stracił panowanie nad swoim samochodem i zjechał na przeciwległy pas ruchu. Doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym, 33-letnim kierowcą Fiata Pandy. Oba pojazdy zostały wyrzucone do przydrożnego rowu, a mercedes w wyniku uderzenia zapalił się. W zdarzeniu tym ucierpiał kierujący pandą, który z obrażeniami głowy trafił do tarnowskiego szpitala. Sprawca tego wypadku bezpośrednio po zderzeniu zbiegł. Został ujęty przez strażaków ochotników i przekazany przybyłym na miejsce policjantom.

Mężczyzna w organizmie miał znikomą ilość alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu, a dziś usłyszał zarzuty spowodowania wypadku i ucieczki z miejsca zdarzenia. Wobec 28-latka prokurator zastosował poręczenie majątkowe. Postępowanie w kierunku artykułów 177 i 178 kodeksu karnego prowadzi Komenda Miejska Policji w Tarnowie.

Droga wojewódzka była przez kilka godzin całkowicie zablokowana.

Info: KPP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje