sobota, 23 marca 2024 08:00

Nowe Powiatowe Centrum Sportu w Marcinkowicach oficjalne otwarte

Autor Patryk Trzaska
Nowe Powiatowe Centrum Sportu w Marcinkowicach oficjalne otwarte

Ponad 32 miliony złotych. Tyle kosztowało wybudowanie Powiatowego Centrum Sportu w Marcinkowicach. Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski dokonał uroczystego otwarcia obiektów, które będą służyć mieszkańcom gminy Chełmiec i całego powiatu nowosądeckiego.

-Z hali sportowej, strzelnicy i ścianki wspinaczkowej oddanych do użytku w 2022 roku korzysta już młodzież szkół powiatowych, a także mieszkańcy Sądecczyzny – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Codziennie obywają się tutaj turnieje i zawody. Dzisiaj oddajemy do użytku całą zewnętrzną strefę sportową: otwarty basen pływacki z wodą podgrzewaną za pomocą pomp ciepła i fotowoltaiki, boiska wielofunkcyjne, kort tenisowy, bieżnię, skocznię do skoku w dal i wzwyż, miejsce do rzutu dyskiem, młotem i pchnięcia kulą, szklane boisko do squasha i siłownię plenerową - dodawał.

W nowo otwartym centrum według zapowiedzi ma nie zabraknąć też miejsca na organizowanie imprez plenerowych. - Jestem dumny, że zrealizowaliśmy tak gigantyczną inwestycję, tym bardziej, że środki na budowę wszystkich obiektów pochodziły z różnych funduszów i ministerstw – dodaje starosta Marek Kwiatkowski. – Tym samym nie obciążyliśmy budżetu Powiatu. Powiatowe Centrum Sportu w Marcinkowicach to niezaprzeczalnie najwspanialsza inwestycja sportowa w historii powiatów w Polsce - mówił Marek Kwiatkowski.

Podczas uroczystości, goście mogli podziwiać występ Zespołu Wolak Dance Studio współpracującego z Zespołem Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju, układ taekwondo w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Nawojowej, występ wokalno-muzyczny w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół ze Starego Sącza oraz pokaz sztuk walki w wykonaniu grupy Forever Young z Zespołu Szkół w Marcinkowicach.

Obiekty sportowe poświęcił ksiądz Tadeusz Celusta - proboszcz Parafii Marcinkowice, a następnie, w niebo poleciały biodegradowalne balony. Oczywiście nie mogło zabraknąć tortu, który pokroił starosta Marek Kwiatkowski i życzeń od radnych wojewódzkich, wójtów i burmistrzów.

Fot. Maria Olszowska

źródło: Powiat Nowosądecki

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka