wtorek, 11 sierpnia 2020 09:23

Nowy Sącz będzie „zielony”? Są wstępne wyniki wymazów pracowników sądeckich firm

Autor Aleksandra Tokarz
Nowy Sącz będzie „zielony”? Są wstępne wyniki wymazów pracowników sądeckich firm

-Nowy Sącz jest prawie..... zielony? - pyta na facebooku prezydent miasta, Ludomir Handzel. Na wczorajszej konferencji prasowej włodarz poinformował o wynikach testów przeprowadzonych wśród pracowników sądeckich firm. Można odetchnąć z ulgą.

W trakcie konferencji prasowej, która odbyła się wczoraj w Nowym Sączu, prezydent Handzel miał dla mieszkańców dobre wiadomości. Mimo początkowych obaw, wyniki testów na koronawirusa wśród pracowników zakładów pracy z terenu powiatu nowosądeckiego, napawają optymizmem.

-Pierwsze informacje, które otrzymałem są bardzo, bardzo pozytywne. Badania przesiewowe wykazały, że tylko 1% pracowników otrzymał pozytywny wynik testów. Na prawie 5000 przebadanych, tylko 50 osób jest zakażonych – poinformował Ludomir Handzel.

Prezydent początkowo obstawiał niemal 10 razy wyższy wynik.

Mam nadzieję, że poranek potwierdzi dobre wieści z naszych dużych zakładów pracy.... Obstawiałem wynik 10 razy wyższy! Nowy Sącz jest prawie..... zielony?

Posted by Prezydent Ludomir Handzel on Sunday, August 9, 2020

Jednocześnie, prezydent Nowego Sącza podkreślił, że część wykonanych do tej pory badań prawdopodobnie trzeba będzie powtórzyć lub będzie niejasna.

Na oficjalne potwierdzenie trzeba będzie jeszcze poczekać, ale jak na kilka tysięcy przebadanych osób to bardzo dobry wynik– mówił.

Zapewnił, że wszystko zmierza w dobrym kierunku, a mieszkańcy Sądecczyzny mogą chwilowo odetchnąć z ulgą.

Włodarz miasta podziękował jednocześnie mieszkańcom Nowego Sącza za stosowanie się do nałożonych nakazów – noszenia maseczek i stosowania się do zaleceń służb. Wyraził swoją nadzieję, że już niedługo Nowy Sącz powróci do zielonej strefy. Dodatkowo zaznaczył, że wszystkie instytucje w mieście pracują normalnie.

foto facebook Prezydent Nowego Sącza

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje