wtorek, 29 grudnia 2020 15:21

Nowy Sącz: Osiem zgłoszeń o próbach wyłudzenia pieniędzy jednego dnia

Autor Tomasz Stępień
Nowy Sącz: Osiem zgłoszeń o próbach wyłudzenia pieniędzy jednego dnia

Tydzień temu oszust  podający się za policjanta wyłudził od sądeczanki 22 tysiące złotych,  wczoraj łupem kolejnego przestępcy padło 50 tysięcy złotych. Dziś sądecka Policja otrzymała już osiem zgłoszeń dotyczących prób  wyłudzenia pieniędzy tzw. metodą „na policjanta” i „na wnuczka”.

Oszuści podszywając się  pod mundurowych i krewnych próbowali dziś wyłudzić pieniądze od ośmiu  seniorów zamieszkujących Nowym Sącz. Na szczęście starsi państwo  wykazali się czujnością i dzięki temu, że szybko zakończyli  rozmowę, nie ulegając namowom przestępców, uratowali swoje  oszczędności.

Sądeccy  policjanci po raz kolejny apelują, by nie przekazywać nieznajomym  osobom żadnych pieniędzy! Informują również, że nie prowadzą żadnej  akcji przeciwko  skorumpowanym pracownikom banku, w którą mieliby angażować się  mieszkańcy Sądecczyzny!

Pamiętajmy, w momencie,  gdy ktoś podając się przez telefon np. za krewnego czy policjanta będzie  żądał od nas pieniędzy, funkcjonariusze radzą, by natychmiast zakończyć  rozmowę telefoniczną! Jeżeli mamy wątpliwości  lub nie wiemy, jak zareagować powiedzmy o podejrzanym telefonie komuś z  bliskich, a najlepiej wykonajmy telefon zwrotny do osoby, za którą  podaje się oszust, by upewnić się czy faktycznie znalazła się w trudnej  sytuacji i potrzebuje pieniędzy. Wykonanie takiego  telefonu pozwoli sprawdzić sytuację i uchroni przed utratą pieniędzy w  przypadku próby ich wyłudzenia. Pamiętajmy również, by pod żadnym  pozorem nie przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy oraz nie  wpuszczać ich do domu czy mieszkania.

Namówili ją, żeby wyrzuciła pieniądze przez okno. I wyrzuciła. 22 tysiące
Kolejne oszustwo metodą “na policjanta”. Tym razem oszust kazał wyrzucić mieszkance Nowego Sącza worek z oszczędnościami przez okno. Kobieta spakowała do reklamówki 22 tysiące złotych i wyrzuciła ja w zarośla. 22 grudnia koło godziny 13, na numer stacjonarny seniorki z Nowego Sącza zadzwoniła kobi…
Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje