czwartek, 24 grudnia 2020 18:21

Namówili ją, żeby wyrzuciła pieniądze przez okno. I wyrzuciła. 22 tysiące

Autor Tomasz Stępień
Namówili ją, żeby wyrzuciła pieniądze przez okno. I wyrzuciła. 22 tysiące

Kolejne oszustwo metodą "na policjanta". Tym razem oszust kazał  wyrzucić mieszkance Nowego Sącza worek z oszczędnościami przez okno. Kobieta spakowała do reklamówki 22 tysiące złotych i wyrzuciła ja w zarośla.

22 grudnia koło godziny 13, na numer stacjonarny seniorki z Nowego Sącza zadzwoniła kobieta informując, że ma dla niej niespodziankę przed światami, jednak musi podać swój numer telefonu komórkowego.

Gdy tak zrobiła po chwili na ten numer zadzwonił mężczyzna, który podał się za policjanta, a następnie zakomunikował, że jej oszczędności są zagrożone. W trakcie rozmowy zadał seniorce kilka pytań i dowiedział się, ile ma zgromadzonych środków na koncie.

Następnie poinstruował kobietę, aby wybrała pieniądze z banku, nie rozłączając rozmowy z nim. Kiedy to zrobiła i wróciła do domu, kazał jej wyrzucić worek z oszczędnościami przez okno. Kobieta spakowała do reklamówki 22 tysiące złotych i wyrzuciła ja w zarośla. Następnie jakiś mężczyzna zabrał je i uciekł.

Oszust zastosował tu tradycyjny w takich przypadkach fortel, by kobieta sprawdziła jego "policyjną" tożsamość, wybierając bez rozłączania się numer 997. Kolejnym standardowym już działaniem, była presja czasu i kontynuowanie rozmowy z seniorką bez rozłączania telefonu.

Sądeccy kryminalni natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia zaczęli intensywnie działać w tej sprawie, w tym także operacyjnie. Jeszcze tego samego dnia ustalili mężczyznę, który zabrał oszczędności seniorki spod bloku. Funkcjonariusze zatrzymali go 23 grudnia, czyli już dzień po zgłoszeniu oszustwa.

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje