sobota, 20 kwietnia 2019 12:48

Nowy Sącz: Przy Rynku 21 będą policjanci

Autor Marzena Gitler
Nowy Sącz: Przy Rynku 21 będą policjanci

Urząd Miasta Nowego Sącza odda w użyczenie nowosądeckiej policji pomieszczenie przy Rynku 21, gdzie ma powstać punkt przyjęć interesantów. Będą tam dyżurować policjanci, głownie dzielnicowi i załatwiać takie sprawy, które nie będą wymagać obecności petentów w Komendzie Miejskiej Policji przy ul. Grottgera.

- Miasto pomaga policji i będzie pomagało, bo bezpieczeństwo mieszkańców Nowego Sącza jest dla mnie bardzo ważne, a policja to jest główna formacja, która to bezpieczeństwo zapewnia – mówi prezydent miasta Ludomir Handzel. - Chcę, żeby w centrum było takie miejsce, gdzie nowosądeczanie będą mogli mieć policję, przysłowiowo mówiąc, „pod ręką”. Funkcjonariusze na takie miejsca mówią „sklep z policją”.

Miasto odda do użytku Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu na czas nieoznaczony lokal o powierzchni 30 m2, który znajduje się w kamienicy przy Rynku 21.

Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu ponosić będzie koszty z tytułu opłat za media i świadczenia komunalne, utrzymania lokalu, a także opłacać będzie podatek od nieruchomości.

Zanim jednak policjanci wprowadzą się do pomieszczenia miejskiego, Wydział Inwestycji Urzędu Miasta Nowego Sącza przeprowadzi w nim generalny remont.

Inf. i foto: UM NS

Nowy Sącz - najnowsze informacje