wtorek, 9 marca 2021 08:49

Nowy Sącz. Uwaga kierowcy! Rusza remont ul. 29 Listopada. Wyznaczono objazdy

Autor Aleksandra Tokarz
Nowy Sącz. Uwaga kierowcy! Rusza remont ul. 29 Listopada. Wyznaczono objazdy

Wkrótce rozpocznie się pierwszy etap remontu ul. 29 Listopada. Już jutro, w środę, 10 marca, zamknięty zostanie odcinek od ul. Nawojowskiej do ul. 29 Listopada – bocznej. Wyznaczono objazdy.

W związku z remontem ruch odbywał się będzie:

- dla pojazdów poniżej 3,5 t – ul. Nawojowską, Grunwaldzką i Zieloną,

- dla pojazdów powyżej 3,5t – kierunek od Tarnowa – DK75 obwodnica północna Nowego Sącza, droga powiatowa 1551K – ul. Marcinkowicka w Chełmcu, DK28, droga powiatowa 1583K, droga wojewódzka 969,

- ul. Marcinkowicka w Chełmcu, DK75 – obwodnica północna Nowego Sącza.

Co z budową skateparku i pumptracku w Starym Sączu?
O budowie skateparku i rowerowego pumptracku w Starym Sączu mówiło się od pewnego czasu. Sprawa nabrała rozpędu, gdy pojawiły się pieniądze z tarczy dla gmin górskich. Wiadomo już, że obiekty nie powstaną przy stawach, tak jak do tej pory planowano.

W związku z zamknięciem północnej jezdni 29 Listopada zostaną wprowadzone następujące zmiany w organizacji ruchu na ulicach sąsiedzkich:

- ul. Żwirki będzie ulicą bez przejazdu – dojazd ul. Wigury,

- ul. Wigury – będzie otwarty dojazd od ul. Nawojowskiej – wjazd na ul. Wigury możliwy tylko z prawego pasa ul. Nawojowskiej, wyjazd z ul. Wigury możliwy tylko „w prawo” na prasy pas ul. Nawojowskiej, ul. 29 Listopada boczna będzie ulicą bez przejazdu, dojazd od strony ul. Kusocińskiego.

Na ulicy 29 Listopada, oprócz nowej nawierzchni, zamontowane zostanie także nowe oświetlenie oraz powstanie ścieżka pieszo – rowerowa. Koszt inwestycji to 5 milionów złotych.

Krynickie sanatoria wkrótce znów przeżyją oblężenie?
Od 15 marca 2021 roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych wznawia wyjazdy do ośrodków rehabilitacyjnych w systemie stacjonarnym. Osoby, które będą z nich korzystać muszą pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

Prace remontowe mają zakończyć się w sierpniu.

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje