piątek, 16 lipca 2021 11:23

Odwiedziny w szpitalu tylko dla zaszczepionych? Wszystko na to wskazuje...

Autor Norbert Kwiatkowski
Odwiedziny w szpitalu tylko dla zaszczepionych? Wszystko na to wskazuje...

Parę dni temu pojawiła się informacja, aby resort zdrowia poważnie rozważał wprowadzenie ograniczeń związanych z odwiedzaniem chorych w szpitalach. Teraz wiceminister zdrowia Waldemar Kraska przyznał, że to bardzo prawdopodobny scenariusz...

- Na pewno mamy dziś problem z odwiedzinami w szpitalach. Zgłaszają to niejednokrotnie bliscy osób, które przebywają w szpitalach w stanie ciężkim, a oni nie mogą ich odwiedzić. W tej chwili analizujemy sytuację i zastanawiamy się, czy wprowadzić odgórnie unormowanie dotyczące odwiedzin w szpitalach przez osoby w pełni zaszczepione, czyli bezpieczne dla hospitalizowanych pacjentów. Bezpieczeństwo jest tu najważniejsze – powiedział Kraska.

Wiceminister zdrowia odniósł się do najczęściej obecnie komentowanego wariantu Delta. Zauważył, że przy klasycznym wariancie koronawirusa odporność populacyjną można było osiągnąć przy 60 proc. zaszczepionych, a przy wariancie Delta ten odsetek sięga 80 i więcej procent.

- Przed nami dużo pracy. Jeżeli chcemy wrócić jesienią do pracy, szkół, to musimy w te wakacje się zaszczepić. Nie ma innego sposobu – podsumował.

Foto: Twitter

Małopolska - najnowsze informacje