poniedziałek, 18 listopada 2019 09:43

Ósmoklasiści na 100 proc. nagrodzeni

Autor Manuel Langer
Ósmoklasiści na 100 proc. nagrodzeni

Sześcioro krakowskich uczniów dokonało w tym roku nie lada wyczynu – na kwietniowym egzaminie ósmoklasisty uzyskali najwyższe możliwe wyniki, czyli po 100 proc. z każdego przedmiotu. W piątek, 15 listopada zdolnym krakowianom osobiście pogratulował prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Podczas uroczystości w Pawilonie Wyspiańskiego prezydent wręczył uczniom ustanowione w tym roku nagrody „Ósmoklasista 100%” oraz drobne upominki i listy gratulacyjne.

– Można powiedzieć, że pokonaliście wszystkich. Osiągnęliście najlepsze rezultaty spośród 33 tysięcy uczniów w Małopolsce. To nie lada osiągnięcie i ogromny wysiłek. Chciałbym wam serdecznie pogratulować, a także podziękować waszym nauczycielom i opiekunom, którzy was inspirowali i zachęcali do nauki – powiedział prezydent Jacek Majchrowski.
Tegoroczni krakowscy laureaci to absolwenci następujących szkół:

Szkoły Podstawowej nr 67 im. Władysława Łokietka,
Szkoły Podstawowej nr 72 im. Teofila Lenartowicza,
Szkoły Podstawowej nr 92 im. Bohaterów Westerplatte,
Szkoły Podstawowej nr 62 im. kmdr. por. Franciszka Dąbrowskiego,
Publicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Prezentek,
Publicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek im. bł. Laury Vicuna.

Nagroda „Ósmoklasista 100%” przyznawana jest od tego roku. Miasto włączyło ją do Krakowskiego Programu Wspierania Uzdolnionych Uczniów. Przysługuje absolwentom szkół podstawowych, którzy z każdego zdawanego na egzaminie ósmoklasisty przedmiotu uzyskają maksymalny wynik. Nagroda ma charakter pieniężny, a jej wartość to 1 tys. zł. Zgłoszenia do nagrody mogą dokonać dyrektorzy szkół lub rodzice.

Info/foto: UMK

Kraków

Kraków - najnowsze informacje