wtorek, 23 czerwca 2020 08:28

Oświęcim. Starosta ogłosił alarm przeciwpowodziowy na terenie powiatu

Autor Głos 24
Oświęcim. Starosta ogłosił alarm przeciwpowodziowy na terenie powiatu

Wczoraj popołudniu starosta Marcin Niedziela poprowadził posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Oświęcimiu. Poprzez łącza internetowe wzięli w nim udział włodarze miast i gmin powiatu, przedstawiciele nadzoru wodnego, służb energetycznych oraz komendy powiatowej Policji i Państwowej Straży Pożarnej. Wymieniono uwagi na temat aktualnej sytuacji w związku z podwyższonym stanem wód i intensywnymi opadami. Starosta zdecydował się ogłosić alarm przeciwpowodziowy na terenie powiatu.

Włodarze podkreślili, że na razie sytuacja jest stabilna, a rzeki i lokalne potoki nie stanowią zagrożenia i są na bieżąco monitorowane. Szczególną uwagę poświęcono dwóm miejscom w Gm. Oświęcim – w rejonie modernizowanego wału w Broszkowicach i w Grojcu, wokół zagrożonego podmyciem w przypadku dalszych opadów i zrzutów wody słupa energetycznego. Przedstawiciel sieci energetycznych podkreślił, że sytuacja jest pod kontrolą, a w razie zwiększonego zagrożenia zostaną podjęte odpowiednie działania.

Służby na bieżąco monitorują newralgiczne obszary powiatu. Strażacy dotąd interweniowali kilka razy, m.in. wczoraj pomagając kajakarzom na Sole w Bielanach. Na zakończenie posiedzenia starosta podziękował włodarzom i służbom za czujność i gotowość do działań na rzecz mieszkańców w tym trudnym czasie.

Źródło: powiat.oswiecim.pl

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje