sobota, 2 marca 2024 11:33

"W Krakowie potrzebna jest zmiana." Młodzi działacze Razem startują do Rady Miasta [FOTO, WIDEO]

Autor Patryk Trzaska
"W Krakowie potrzebna jest zmiana." Młodzi działacze Razem startują do Rady Miasta [FOTO, WIDEO]

Partia Razem zaprezentowała swoich kandydatów w wyborach do Rady Miasta Krakowa. Młodzi politycy i polityczki znajdą się na listach Komitetu Kraków Dla Mieszkańców Łukasza Gibały.

Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami. Za nieco ponad miesiąc mieszkańcy Krakowa wybiorą swojego prezydenta oraz przedstawicieli w radzie miejskiej oraz Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Swoich przedstawicieli w Radzie Miasta Krakowa chce mieć również partia Razem, która zdecydowała się zawrzeć sojusz z Łukaszem Gibałą i jego ugrupowaniem Kraków Dla Mieszkańców. To właśnie na tych listach znajdą się działacze Razem. -W Krakowie jak w chyba w żadnym innym miejscu potrzebna jest zmiana. Rada miasta powinna odzwierciedlać jakie jest miasto i jego mieszkańcy, dlatego my stawiamy na młodych, ale zarazem odpowiedzialnych i kompetentnych - mówiła w Krakowie posłanka Razem, Daria Gosek-Popiołek.

- Gdy w 2018 roku startowałam w wyborach samorządowych pisano o mnie, że jestem kandydatką ze skrzydełkami modraszka, kpiąc z mojego aktywistycznego zaangażowania. W 2019 roku byłam „dwójką” i nikt nie myślał o tym, że jestem silna stojącymi za mną głosami kobiet potrzebujących swojej reprezentacji w sejmie. Uwierzyliście we mnie, a ja dałam z siebie wszystko. Ale polityka to gra zespołowa, to współpraca, solidarność. Także przyjaźń. Dziś to ja staję za „moimi” kandydatkami i kandydatem. Przychodzimy z obietnicą innej polityki niż ta, którą widziałyśmy w krakowskim samorządzie. Obietnicą polityki opartej na współpracy, nie rywalizacji, w której najważniejszy jest interes mieszkańców i mieszkanek. Bo inna samorządowa polityka jest możliwa - mówiła posłanka z Krakowa.

Gdy w 2018 roku startowałam w wyborach samorządowych pisano o mnie, że jestem kandydatką ze skrzydełkami modraszka,...

Opublikowany przez Daria Gosek-Popiołek Piątek, 1 marca 2024

Młodych działaczy przyjechał wspierać przewodniczący Partii Razem, Adrian Zandberg. - W Krakowie jest potrzebna zmiana pokoleniowa. Na ulicach co trzecia osoba ma dwadzieścia parę lat, a miejscy rajcy to są panowie przed sześćdziesiątką. To nie jest moim zdaniem dobra reprezentacja. Mam nadzieję, że krakowska lista społeczników, z której startują działacze Razem, wejdzie szeroką ławą do rady miasta, aby głos młodych ludzi, kobiet czy zwykłych mieszkańców wreszcie wybrzmiał i był słyszalny - zaznaczał Zandberg.

Przypomnijmy, wybory samorządowe odbędą się w Polsce już 7 kwietnia. Ewentualna druga tura zaplanowana jest dwa tygodnie później.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka