niedziela, 22 marca 2020 11:47

Pierwszy przypadek koronawirusa w Gminie Skawina! Co wiemy o chorym?

Autor Katarzyna Domagała
Pierwszy przypadek koronawirusa w Gminie Skawina! Co wiemy o chorym?

Urząd Miasta i Gminy Skawina poinformował o pierwszym potwierdzonym przypadku zakażenia koronawirusem na terenie gminy. To mężczyzna w sile wieku, który wrócił z zagranicy.

U jednego z mieszkańców Miasta i Gminy Skawina potwierdzono pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem. To mężczyzna w sile wieku, który powrócił zza granicy. 59 osób jest objętych kwarantanną domową. Apelujemy! Jeżeli naprawdę nie musicie - nie wychodźcie z domu! - czytamy na stronie urzędu.

Rzecznik Urzędu Miasta Marcin Kozielski poinformował, że mężczyzna niedawno wrócił z Wielkiej Brytanii.

Małopolski Urząd Wojewódzki poinformował, że stan chorego jest stabilny, podobnie jak trzech pozostałych osób z Małopolski zakażonych koronawirusem, o których poinformowało dzisiaj Ministerstwo Zdrowia.

- Stało się to, czego wszyscy się obawialiśmy i na co się przygotowywaliśmy. U jednego z mieszkańców Miasta i Gminy Skawina potwierdzono pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem. To mężczyzna w sile wieku, wrócił zza granicy. Jak Państwo widzą, koronawirus obejmuje cały kraj, w tym również naszą Skawinę. Bądźmy wszyscy odpowiedzialni i podejdźmy do tematu racjonalnie. Proszę unikać wychodzenia z domu. Jeżeli zakupy są konieczne, niech je zrobi jedna osoba. Często i dokładnie myjcie ręce. Zgłaszajcie nam, jeżeli widzicie duże skupisko ludzi - zareagujemy - napisał w mediach społecznościowych burmistrz Skawiny, Norbert Rzepisko. - Jestem w stałym kontakcie ze służbami odpowiedzialnymi za walkę z koronawirusem. Państwa zdrowie i bezpieczeństwo to najważniejszy priorytet. Dbajmy o siebie wspólnie. Przejdźmy przez ten trudny okres razem.
Już 20 przypadków zakażenia koronawirusem w Małopolsce. Dzisiaj 4 nowe
Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-Cov-2 w Małopolsce wzrosła w ostatnich kilku dniach. Wczoraj wynosiła 16, dzisiaj wiemy, że jest to już 20 osób. Kwarantanną w Małopolsce objętych jest 6,2 tys. osób. Co wiemy o nowych chorych? Osoby, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem będ…
koronawirus najnowsze informacje

Info: UMiG Skawina

Powiat krakowski - najnowsze informacje