wtorek, 23 kwietnia 2019 15:22

Piłkarski Wielki Czwartek w Bochni

Autor Mirosław Haładyj
Piłkarski Wielki Czwartek w Bochni

W Wielki Czwartek 18 kwietnia trzy zespoły Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni walczyły na Miejskim Stadionie. W pierwszym meczu bochnianie gościli tarnowian. Drugie spotkanie zostało rozegrane między dwoma zespołami miejscowego klubu, czym zainaugurowane zostały rozgrywki w II lidze Podokręgu Piłki Nożnej.

MOSiR Bochnia – Tarnovia Tarnów 3:0 (1:0)

I liga okręgowa D1 młodzików, kolejka 5.

Jeszcze przed południem na murawę bocheńskiego stadionu wkroczyły zespoły, biorące udział w I lidze okręgowej D1 młodzików. Gośćmi bochnian byli zawodnicy Tarnovii. W 11 minucie gospodarzom udało się zdobyć gola – do bramki przeciwnika piłkę skierował Maciej Rachfał. Kolejny gol padł w drugiej połowie, a jego autorem był Dawid Goryczko (w 42 minucie). Ostateczny wynik przypieczętował w 59 minucie, drugim swoim trafieniem w tym meczu, Maciej Rachfał. Zawodnicy MOSiR-u Bochnia z 9 punktami na koncie zajmują obecnie III miejsce w tabeli. Przed nimi znajdują się zespoły Unii Tarnów (13 pkt.) i Dąbrovii Dąbrowy Tarnowskiej (15 pkt.). Kolejna kolejka zostanie rozegrana w najbliższy weekend. Młodzi zwodnicy MOSiR-u spotkają się w najbliższą sobotę 27 kwietnia na wyjeździe z MUKS Tarnowską Akademią Piłkarską.

Skład i zdobycze bramkowe zawodników MOSiR-u Bochnia: Maciej Rachfał 2, Dawid Goryczko 1, Jan Błachut, Karol Cieśla, Kajetan Fortuna, Szymon Kolasiński, Kacper Rajca, Jakub Strzałka, Iwo Wolnik oraz Piotr Broszkieiwcz, Szymon Jarosz, Maciej Ryncarz, Krzysztof Stokłosa. Trenerem zespołu jest Mirosław Sobieszczyk i Michał Dziuba, trenerem bramkarzy Jakub Mikulski.


MOSiR II Bochnia – MOSiR I Bochnia 0:6

II liga młodzików, rozgrywki Podokręgu

W samo południe wiosenne rozgrywki w II lidze młodzików zainaugurowały dwa zespoły MOSiR Bochnia, które pierwszą kolejkę rozegrały między sobą.

Po 1 kolejce zespół MOSiR I Bochnia zajmuje II miejsce w tabeli. Kolejne mecze podopieczni klubu rozegrają na wyjeździe. W piątek 26 kwietnia zespół MOSiR I Bochnia walczył będzie z drużyną CanPack Okocimski KS. W sobotę 27 kwietnia MOSiR II Bochnia rozegra spotkanie z Rylovią Rylową.

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje