poniedziałek, 23 marca 2020 09:11

Pilne. Szpital Uniwersytecki na kwarantannie. Wstrzymane przyjęcia na wszystkich oddziałach poza zakaźnym

Autor Katarzyna Domagała
Pilne. Szpital Uniwersytecki na kwarantannie. Wstrzymane przyjęcia na wszystkich oddziałach poza zakaźnym

Dyrekcja Szpitala Uniwersyteckiego poinformowała o zamknięciu przyjęć na wszystkich oddziałach poza zakaźnym. To kwarantanna. Decyzja związana jest pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa u jednego z pracowników szpitala.

Szanowni Państwo,
informujemy, że od dnia 23.03 zostają zamknięte - znajdujące się przy ul. Jakubowskiego 2 - dwa kolejne oddziały Szpitala Uniwersyteckiego: Oddział Kliniczny Nefrologii i Dializoterapii wraz ze Stacją Dializ oraz  Oddział Kliniczny Angiologii.
W związku z powyższym, zgodnie z obowiązującymi zaleceniami Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Krakowie, wprowadzone zostały odpowiednie procedury dotyczące izolacji, jak również zabezpieczenia ciągłości pracy oddziałów i opieki nad chorymi. Przebywający na oddziałach pacjenci oraz personel medyczny i niemedyczny zostali objęci obowiązkową kwarantanną. Osoby przebywające w kwarantannie zostaną poddane testom na obecność wirusa SARS-CoV-2.
Jednocześnie informujemy, że do czasu zakończenia kwarantanny zostają wstrzymane wszystkie przyjęcia na WSZYSTKIE oddziały kliniczne.
Dyrekcja Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie - czytamy w komunikacie.

Przypomnijmy, że wczoraj zamknięto oddziały reumatologii i gastrologii w związku z zakażeniem stwierdzonym u dwóch pielęgniarek z tych oddziałów.

Dziś na stronie Kraków Pomaga, gdzie zamieszczane są informacje o akcji pomocy dla mieszkańców w czasie epidemi ukazał się apel o pomoc dla osób objętych kwarantanną, które pozostają w placówce. Przy wejściu nr 3 w nowym Szpitalu Uniwersyteckim na Prokocimiu, przy ul. Jakubowskiego 2, stoi  wózek do którego można dostarczać śpiwory, materace i koce.

Uwaga! Potrzebujemy PILNIE koce i śpiwory dla osób objętych kwarantanną! Możesz pomóc?

Gepostet von Kraków Pomaga am Montag, 23. März 2020
Zakażone pielęgniarki ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie! Dwa oddziały wyłączone
Według informacji gazeta.pl, oddziały reumatologii i gastrologii w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie zostały wyłączone. Powodem było potwierdzenie u dwóch pielęgniarek zakażenia koronawirusem. Aktualnie trwa diagnostyka trzeciego pracownika. Wiadomo, że na obu oddziałach nie było duże liczby chor…
[AKTUALIZACJA]: Już 649 zarażonych w Polsce, 27 w Małopolsce
Ministerstwo Zdrowia potwierdza śmierć drugiej osoby dzisiejszego dnia. Aktualna liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce wynosi 649. Zmarło 7 osób. [9:38, poniedziałek, 21 marca] Jest 15 nowych przypadków zakażenie koronawirusem. To 8 osób z województwa śląskiego, 3 osoby…
koronawirus najnowsze informacje

Kraków - najnowsze informacje