środa, 10 kwietnia 2024 13:26

Podstępem chciał trafić z Krakowa do Francji. Teraz czekają go poważne konsekwencje

Autor Norbert Kwiatkowski
Podstępem chciał trafić z Krakowa do Francji. Teraz czekają go poważne konsekwencje

Obywatel Gruzji podawał się za... Estończyka, by dostać się do Francji. Wszystko działo się na lotnisku Kraków-Balice, jednak ostatecznie "sprytny" plan cudzoziemca się nie powiódł...

Do sytuacji doszło 6 kwietnia. W trakcie czynności kontrolnych wykonywanych przez funkcjonariuszy straży granicznej na lotnisku Kraków Airport - wyniki wykazały, że mężczyzna posłużył się podrobionym na wzór oryginalnego estońskim dowodem osobistym.

Mało tego, dane daktyloskopijne (odciski palców) tego 37-latka  figurowały już w bazach, jako dane należące do obywatela Gruzji o innym imieniu i nazwisku niż dane zatrzymanego. Dodatkowo podczas kontroli osobistej u tego oszusta ujawniono podrobione estońskie prawo jazdy oraz 11 podrobionych odbitek stempli kontroli granicznej umieszczonych w sposób trwały w jego własnym autentycznym gruzińskim paszporcie.

Teraz mężczyznę czekają poważne konsekwencje. Komendant Placówki Straży Granicznej na podkrakowskim lotnisku wszczął postępowanie administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu 37-latka.

Foto: Wikipedia/zdjęcie poglądowe (Altoshipper)

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka