piątek, 9 grudnia 2022 10:15

Pompy ciepła – kto zajmuje się ich sprzedażą, projektowaniem oraz montażem?

Autor Artykuł sponsorowany
Pompy ciepła – kto zajmuje się ich sprzedażą, projektowaniem oraz montażem?

Nowoczesność, energooszczędność i funkcjonalność w jednym – takie właśnie są obecnie produkowane pompy ciepła, które znajdują zastosowanie w wielu gospodarstwach domowych na terenie Polski. Urządzenia grzewcze tego typu to rozwiązanie stworzone z myślą o osobach, które cenią sobie możliwie najtańszy system ogrzewania nieruchomości oraz gwarancję bezpieczeństwa jego użytkowania. Chcesz wiedzieć więcej na temat pomp ciepła oraz tego, kto zajmuje się ich dystrybucją oraz montażem? Oto kilka praktycznych informacji.

Gdzie i jak szukać najlepszych pomp ciepła?

Jeśli poszukujesz najnowocześniejszych urządzeń grzewczych dla nieruchomości i to w jak najniższych cenach, koniecznie weź pod uwagę internetowe rankingi. Pompy ciepła Kraków to fraza, pod jaką kryją się różne wyniki wyszukiwania. Wpisując ją w przeglądarkę www możesz otrzymać wyniki od najpopularniejszych dostawców pomp ciepła w Krakowie i całej Polsce, a także sprawdzisz oferty montażu urządzeń wraz z wcześniejszym projektowaniem całego systemu grzewczego potrzebnego do poprawnego działania pompy ciepła.

Wbrew pozorom poszukiwanie najlepszego modelu pompy ciepła nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję weź pod uwagę takie kwestie, jak:

  • moc urządzenia,
  • powierzchnia nieruchomości,
  • typ pompy ciepła (gruntowa, wodna, powietrzna, hybrydowa),
  • metody ogrzewania nieruchomości (ogrzewanie podłogowe, kaloryfery),
  • sposób wentylacji budynku,
  • pobór energii elektrycznej przez pompę.

Dopiero po uwzględnieniu wszystkich powyższych kwestii będziesz w stanie wybrać najlepsze modele pomp ciepła, które spełnią w 100% potrzeby cieplne Twojej nieruchomości. Kiedy nie masz pewności, czy wybrana przez Ciebie pompa jest odpowiednia, skorzystaj z pomocy specjalistów z tego zakresu. Współpracując z profesjonalistami możesz otrzymać: projekt termomodernizacji budynku oraz budowy instalacji dla pompy ciepła, ofertę na atrakcyjne cenowo urządzenia oraz osprzęt, pomoc w montażu pompy z zachowaniem jej wieloletniej gwarancji.

O czym należy pamiętać przed montażem pompy ciepła?

Niezależnie od tego, czy masz nową nieruchomość, czy już kilkuletnią – zawsze zadbaj o wykonanie dobrego projektu dla montażu pompy oraz osprzętu, a także wykonaj audyt energetyczny i cieplny nieruchomości. Dzięki temu prace termomodernizacyjne przebiegną nie tylko szybciej, ale i pozwolą Ci na zmaksymalizowanie efektów wynikających z montażu pomp ciepła.

Zapamiętaj, że tego typu urządzenia grzewcze to przede wszystkim spora oszczędność na rachunkach za ogrzewanie dla całego gospodarstwa domowego. Dotyczy to zarówno ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych, jak i ciepłej wody użytkowej. Ze względu na fakt, iż pompa ciepła jest urządzeniem wysoce ekologicznym oraz energooszczędnym – średnie koszty jej utrzymania w skali roku nie przekraczają 2-3 tys. złotych. To nawet drugie tyle mniej w porównaniu do tradycyjnego ogrzewania piecem węglowym.

Czy warto montować pompy ciepła w nieruchomościach?

Przy stosowaniu się do zasad prawidłowej termoizolacji budynków mieszkalnych można zyskać naprawdę spore oszczędności tuż po zamontowaniu pompy ciepła. Mimo to, iż koszty początkowe są naprawdę spore (rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych) to jednak programy rządowe pozwalają na znaczne ograniczenie wydatków nawet do kilkudziesięciu procent. Podsumowując – montaż pompy ciepła to dobry ruch w kierunku oszczędności na rachunkach, a także ochrony środowiska naturalnego.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje

Rozrywka