sobota, 19 czerwca 2021 11:46

Ponad 30 stopni w cieniu! Kraków sięga po wypróbowany sposób

Autor Marzena Gitler
Ponad 30 stopni w cieniu! Kraków sięga po wypróbowany sposób

W najbliższych dniach w Krakowie może być nawet 32 stopnie Celsjusza. Zmęczeni upałem mieszkańcy i turyści mogą się jednak szybko ochłodzić. Wodociągi Miasta Krakowa uruchomiły uliczne zraszacze.

Synoptycy zapowiadają, że w najbliższych dniach, temperatura w naszym mieście może osiągnąć nawet 32 stopnie Celsjusza. Wodociągi Miasta Krakowa uruchomiły kurtyny wodne. Wszystko po to, by w upalne dni nieco ochłodzić krakowian i turystów.

– Można się schładzać. Mieszkańcy Krakowa, turyści, którzy przyjeżdżają do naszego pięknego miasta, mogą skorzystać w te upalne dni z odrobiny ochłody. Dzięki temu, że Wodociągi Miasta Krakowa uruchomiły właśnie zraszacze czy też kurtyny wodne – mówi Robert Żurek, rzecznik prasowy krakowskich wodociągów.  – Można podejść pod taki zraszacz, poczuć trochę chłodu, przemyć twarz, umyć ręce. Ta woda jest całkowicie bezpieczna, jest cały czas monitorowana, spełnia wszystkie normy unijne i krajowe. Zapraszamy każdego, kto będzie chciał zażyć odrobiny chłodu i radości z obcowania z czystą, świetnej jakości wodą to zapraszamy! – dodaje rzecznik.

Uliczna zraszacze czekają na zmęczonych upałem przechodniów w czterech miejscach. To Rynek Główny, Mały Rynek, Rynek Podgórski oraz plac Centralny – aleja Róż. Działają już od godz. 10. Po południu świetną zabawę mają przy nich dzieci. Z wody korzystają też spragnione krakowskie gołębie. Ochłodzić się można aż do godz. 19.

Jak informują Wodociągi Miasta Krakowa, kurtyny wodne będą działać, kiedy prognozy pogody zapowiadają przekroczenie temperatury 27 st. C, a także brak opadów atmosferycznych. W razie potrzeb kurtyny wodne będą instalowane w dodatkowych punktach w mieście.

Te uruchomione teraz będę działać  na pewno do 21 czerwca, bo takie są przewidywania meteorologów. Potem będą uruchamiane w miarę potrzeby.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje