czwartek, 16 maja 2019 10:15

Powstaną nowe laboratoria OZE w Miękini

Autor Anna Piątkowska-Borek
Powstaną nowe laboratoria OZE w Miękini

Podpisano umowę na realizację Centrum Zrównoważonego Rozwoju i Poszanowania Energii w Miękini (gmina Krzeszowice).

– Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie otrzymała na ten cel dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. W ramach inwestycji powstanie nowy budynek wraz z laboratoriami badawczymi – podaje Natalia Bujak z Biura Prasowego AGH.

Województwo Małopolskie przeznaczyło na ten cel blisko 8 mln zł, a całkowita wartość projektu to ponad 18,7 mln zł. Prace potrwają do końca 2021 roku.

– W ramach projektu planowana jest budowa nowego obiektu, w którym powstaną cztery laboratoria: Odnawialnych Źródeł, Poszanowania Energii i Środowiska, Sorbentów Mineralnych, Radioizotopowych Analiz Środowiskowych oraz laboratorium badawcze iLab jako wirtualna rzeczywistość do badań naukowych. Piąta dofinansowana jednostka – Akredytowane Laboratorium Hydrogeochemiczne – będzie mieściła się w głównym budynku AGH. W nowych jednostkach będą prowadzone prace naukowo-badawcze na rzecz podmiotów komercyjnych – informuje Biuro Prasowe Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Nowo powstały budynek w Miękini uzupełni ofertę Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska AGH poprzez stworzenie nowego miejsca do badań.

Powiat krakowski - najnowsze informacje