piątek, 23 października 2020 12:04, aktualizacja 6 lat temu

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski na kwarantannie. Wystosował orędzie do mieszkańców

💬Komentarze
Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski na kwarantannie. Wystosował orędzie do mieszkańców

Prezydent miasta Krakowa Jacek Majchrowski jest na kwaratnntanie. Zaapelował też do mieszkańców o przestrzeganie obowiązujących zaleceń, wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa.

Jacek Majchrowski przeszedł test na koronawirusa. O swojej sytuacji poinformował na Facebooku:

"Szanowni Państwo, od wielu miesięcy wszyscy razem zmagamy się z kryzysem związanym z pandemią. Staramy się jako miasto minimalizować straty i pomagać wszystkim, bo przecież każdego z nas bezpośrednio i pośrednio dotknęła pandemia. Niestety, sytuacja nie zmienia się na lepsze. Bądźmy odpowiedzialni. Stosujmy się do wszystkich zakazów, do zaleceń lekarzy, nośmy maseczki, zachowujmy dystans społeczny. Pokażmy to już w najbliższych dniach czcząc pamięć swoich bliskich. Osoby starsze bardzo proszę – niech zostaną w domu, młodzi niech sprzątają groby swoich sąsiadów, rozłóżmy wizyty na kilkanaście dni. To jest sprawdzian, który możemy wygrać tylko wtedy, kiedy będziemy razem, odpowiedzialni. Ja mam wynik ujemny, ale ponieważ w moim bliskim gronie są osoby, które mają wynik dodatni, idę na autokwarantannę." - napisał na swojej stronie.

Szanowni Państwo, od wielu miesięcy wszyscy razem zmagamy się z kryzysem związanym z pandemią. Staramy się jako miasto...

Posted by Jacek Majchrowski on Friday, October 23, 2020

Wystosował też orędzie do mieszkańców.

-Kraków od tygodnia jest w czerwonej strefie, czego efektem są coraz większe ograniczenia. Niestety, sytuacja nie zmienia się na lepsze – mówi prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Codziennie setki krakowian zarażają się, a dziesiątki trafiają do szpitali. Apeluj o ostrożność, noszenie maseczek i zachowanie dystansu społecznego. Sam jestem zmuszony poddać się autokwarantannie. Będę pracował zdalnie z domu – dodał.

zobacz też:

Kraków. Koronawirus w Urzędzie Miasta i DPS-ach. Dane sanepidu nie odzwierciedlają sytuacji!
Z powodu zakażenia koronawirusem zmarło już kilkoro podopiecznych krakowskich DPS-ów. Zakażonych jest też 224 mieszkańców i 144 pracowników oraz ok. 60 pracowników krakowskiego Urzędu Miasta. Jak dziś wygląda sytuacja epidemiczna w mieście?
koronawirus najnowsze informacje
Obserwuj nas w Google News

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka