piątek, 23 października 2020 12:04

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski na kwarantannie. Wystosował orędzie do mieszkańców

Autor Marzena Gitler
Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski na kwarantannie. Wystosował orędzie do mieszkańców

Prezydent miasta Krakowa Jacek Majchrowski jest na kwaratnntanie. Zaapelował też do mieszkańców o przestrzeganie obowiązujących zaleceń, wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa.

Jacek Majchrowski przeszedł test na koronawirusa. O swojej sytuacji poinformował na Facebooku:

"Szanowni Państwo, od wielu miesięcy wszyscy razem zmagamy się z kryzysem związanym z pandemią. Staramy się jako miasto minimalizować straty i pomagać wszystkim, bo przecież każdego z nas bezpośrednio i pośrednio dotknęła pandemia. Niestety, sytuacja nie zmienia się na lepsze. Bądźmy odpowiedzialni. Stosujmy się do wszystkich zakazów, do zaleceń lekarzy, nośmy maseczki, zachowujmy dystans społeczny. Pokażmy to już w najbliższych dniach czcząc pamięć swoich bliskich. Osoby starsze bardzo proszę – niech zostaną w domu, młodzi niech sprzątają groby swoich sąsiadów, rozłóżmy wizyty na kilkanaście dni. To jest sprawdzian, który możemy wygrać tylko wtedy, kiedy będziemy razem, odpowiedzialni. Ja mam wynik ujemny, ale ponieważ w moim bliskim gronie są osoby, które mają wynik dodatni, idę na autokwarantannę." - napisał na swojej stronie.

Szanowni Państwo, od wielu miesięcy wszyscy razem zmagamy się z kryzysem związanym z pandemią. Staramy się jako miasto...

Posted by Jacek Majchrowski on Friday, October 23, 2020

Wystosował też orędzie do mieszkańców.

-Kraków od tygodnia jest w czerwonej strefie, czego efektem są coraz większe ograniczenia. Niestety, sytuacja nie zmienia się na lepsze – mówi prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Codziennie setki krakowian zarażają się, a dziesiątki trafiają do szpitali. Apeluj o ostrożność, noszenie maseczek i zachowanie dystansu społecznego. Sam jestem zmuszony poddać się autokwarantannie. Będę pracował zdalnie z domu – dodał.

zobacz też:

Kraków. Koronawirus w Urzędzie Miasta i DPS-ach. Dane sanepidu nie odzwierciedlają sytuacji!
Z powodu zakażenia koronawirusem zmarło już kilkoro podopiecznych krakowskich DPS-ów. Zakażonych jest też 224 mieszkańców i 144 pracowników oraz ok. 60 pracowników krakowskiego Urzędu Miasta. Jak dziś wygląda sytuacja epidemiczna w mieście?
koronawirus najnowsze informacje
Kraków

Kraków - najnowsze informacje