piątek, 14 października 2022 10:50

Rower elektryczny – czy warto w niego zainwestować?

Autor Artykuł sponsorowany
Rower elektryczny – czy warto w niego zainwestować?

Dobre rowery elektryczne to koszt rzędu od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Dlatego, decydując się na zakup jednośladu ze wspomaganiem warto wiedzieć o nim coś więcej. W jaki sposób działa, dla kogo jest przeznaczony, w jaki sposób go ładować i najważniejsze – czy w ogóle warto? O wszystkim dowiesz się z poniższego artykułu. Zapraszamy!

Jak działa rower ze wspomaganiem?

Rower elektryczny oznacza wyposażenie go we wspomaganie elektryczne. Oznacza to, że do uruchomienia roweru nadal jest potrzebna siła mięśni, z tym, że pedałowanie w tym przypadku jest znacznie łatwiejsze i mniej obciążające. Rower  zazwyczaj posiada wspomaganie napędu o mocy nie większej niż 250W i ograniczeniu do 25km/h. Więc jeśli chcemy jechać szybciej, musimy już polegać na sile własnych mięśni. Silnik uruchamia się automatycznie, gdy zaczynamy pedałować. Im szybciej pedałujemy, tym więcej mocy otrzymujemy. Do zatrzymania służy specjalna dźwignia hamulca albo zaprzestanie pedałowania.

Kto powinien się zdecydować na e-rower?

Rower elektryczny jest pojazdem, na który nie trzeba mieć dodatkowych uprawnień, dlatego jego użytkownikiem może być w zasadzie każdy. Osoby przesiadające się z modeli tradycyjnych na elektryczne na pewno docenią niesamowity komfort jazdy oraz wspomaganie w trakcie pokonywania cięższych terenów. Rowery wyposażone w silniki zapewniają porównywalną radość z jazdy. Jest to bardzo dobry wybór dla ludzi, którzy szybko męczą się podczas jazdy standardowym jednośladem. Zadowolone będą też osoby, które borykają się z różnego rodzaju kontuzjami czy chorobami, przez które wysiłek podczas jazdy rowerem tradycyjnym był dla nich zbyt niebezpieczny.

Ładowanie roweru elektrycznego

Do e-roweru dołączony jest zasilacz. Nasz jednoślad należy po prostu podłączyć za pomocą ładowarki do sieci elektrycznej. W niektórych modelach niezbędne może być przekręcenie stacyjki, aby zacząć ładowanie. Obecność systemów elektronicznych sprawia, że, gdy akumulator zostanie w pełni naładowany, zasilanie zostanie odłączone. Taki tryb pracy pozwala na utrzymanie odpowiedniej wydajności oraz sprawności. Można zatem po prostu podłączyć rower i zostawić go w garażu. Przed pierwszym ładowaniem warto zapoznać się z instrukcją załączoną do zestawu przez producenta.

Dlaczego warto?

Rower elektryczny jest oczywiście wspaniałym rozwiązaniem dla środowiska. Poruszając się  pojazdem teoretycznie wyposażonym w silnik, dzięki elektrycznemu zasilaniu nie przyczyniamy się do wzrostu emisji spalin i innych zanieczyszczeń wpływających na zdrowie zarówno człowieka, jak i planety. Zaletą e-rowerów jest również ich mnogość i różnorodność na rynku. Każdy może znaleźć idealny dla siebie model. Jest to również ciekawa opcja dla osób, które interesują się nowoczesnym sprzętem i są tzw. „gadżeciarzami”.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje